Acer Aspire R13 (R7-371T) – Výkon zabalen v nezvyklé konstrukci

Znak R značí pro Acer nezvyklé konstrukce a tak je tomu i nového notebooku s 13“ displejem. Toto zařízení se dá užívat jako tablet a zároveň jako plnohodnotný notebook.

Provedení nepůsobí levně. Víko je z tvrzeného skla a tělo z lakovaných kovů. Konstrukce umožňuje mnoho variant užití v praxi. Například se dá displej přitáhnout blíže k uživateli, což dodává komfortu při dlouhém pracovním cestování v letadle, nebo autobusu.
Zvláštností je klávesnice, které chybí běžné klávesy F1-F12. Tento nedostatek je nahrazen klávesou Fn, která problém dostatečně řeší. Mechanika kláves je zbytečně moc mělká a tak uživatel kolikrát neví, zda danou klávesu domáčkl či nikoliv. Co potěší je podsvícení kláves do tyrkysové barvy.
 
HW parametry
Jedná se úsporné procesory Intel Core i7-4510U, který má jen dvě jádra na 2.0 GHz. Operační paměť (RAM) má 8 GB (DDR3L-1600). Displej (13“) má nadprůměrnou hodnotu qHD (2560x1440) s lesklým povrchem. Grafika je integrovaná a tedy se jedná o Intel HD 4400, která zvládne přehrávat i 4k video. Baterie potěší i velmi náročné uživatele. Při průměrné práci jen s wifi dosáhne až na 9h. 
 
 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy