ASUS ZenBook 3 – prestižní notebook pro náročné

ASUS uvedl na český trh prémiový notebook ZenBook 3 (UX390UA), který je oproti svým předchůdcům ještě lehčí, tenčí a výkonnější. Zaujme i jednolitým hliníkovým tělem s rafinovaným zlatým orámováním kolem pro Zenbooky typického kovového víka se vzorem soustředných kruhů. Vysoký výkon luxusního počítače o velikosti 12,5 palců zajišťují procesory Intel Core i7-7500U, resp. i5-7200U sedmé generace, až 16 GB operační paměti a také rychlý SSD disk s kapacitou až 1 TB. Novinka se v Česku prodává od 39 990 Kč s DPH v královské modré barevné variantě.  

 

Ještě lepší ZenBook
S extrémně tenkým profilem (11,9 mm) a hmotností pouhých 910 gramů jde o vůbec nejtenčí a také nejvýkonnější ZenBook od představení této řady tenkých notebooků před pěti lety. Zároveň je také nejluxusnějším Zenbookem díky výjimečnému zpracování a vzhledu. Díky tomuto spojení již není třeba dělat kompromisy mezi stylem a výkonem.
ZenBook 3 je vyroben z odolných hliníkových slitin, které se používají mimo jiné v leteckém průmyslu. Tento prvotřídní materiál je o 50 % pevnější než standardní slitiny používané v mobilních zařízeních. Při zachování pevnosti a tuhosti těla je díky tomu ZenBook 3 ještě tenčí a lehčí než jeho předchůdci.
Notebooky ZenBook jsou známé svým atraktivním vzhledem, který i v případě modelu ZenBook 3 na první pohled poznáte podle broušeného kovového povrchu s motivem soustředných kruhů inspirovaného zenovou filozofií. Tento typický design celokovového těla je u modelu ZenBook 3 umocněn novými prvky, jako je zlaté logo ASUS a zlaté orámování hran vytvořené technologií diamantového řezu a eloxováním. Vkusné designové prvky doplňuje jemně zlaté podsvícení plnohodnotné klávesnice.

Bezprecedentní výkon 
ASUS ZenBook 3 nedělá kompromisy ani ve výkonu. V útlém těle tepe procesor (až) Intel Core i7-7500U nejnovější sedmé generace podporovaný vysokorychlostní (až) 16GB operační pamětí. Data můžete ukládat na (až) 1 TB SSD s rozhraním PCIe 3.0 x4, což je v současnosti největší možná kapacita tohoto disku, který je třikrát rychlejší než SATA SSD. Notebook je vybaven flexibilním portem USB typu C s podporou výstupu pro displej, napájení a vysokorychlostní přenos dat.
Zajímavostí je i chladicí systém tenký jen 3 mm, který se stará o optimální teplotu všech výkonných komponent. Obsahuje ventilátor s 0,3 mm tenkými lopatkami z kapalných krystalů polymeru a tepelné trubice se stěnami silnými pouze 0,1 mm. Teplý vzduch se odvádí z těla a vypouští nenápadnými průduchy ukrytými v pantu notebooku. Tento systém tak zajišťuje efektivní a tiché chlazení i při plném zatížení.

Displej s tenkými rámečky a audio od Harman Kardon
ASUS ZenBook 3 je vybaven IPS displejem s úhlopříčkou 12,5 palců a rozlišením Full HD (1920 x 1080).  Displej je od okraje k okraji chráněn odolným sklem Corning Gorilla Glass 4 a rámeček kolem displeje je jen 7,6 mm tenký, což znamená, že displej zabírá celých 82 % v poměru k ploše obrazovky. Displej má široké pozorovací úhly, nabízí vysoký kontrast, perfektní zobrazení černé barvy a barevný gamut pokrývající 72 % spektra NTSC. Přehrávání videí zpříjemňuje technologie ASUS Tru2Life Video, která optimalizuje ostrost a kontrast každého pixelu v jednotlivých snímcích a přispívá k plynulosti obrazu.
Novinka je potěšením nejen pro oko, ale i pro sluch diváka. Audio systém ASUS SonicMaster Premium byl navržen ve spolupráci s renomovanými odborníky na zvukovou produkci z Harman Kardon. Čtyřkanálový inteligentní zesilovač vylepšuje čtveřici samostatných reproduktorů, které mají kvalitní a věrný zvuk s hlubokými basy a čistými vokály, a to i při vysokých úrovních hlasitosti.

Klávesnice od okraje k okraji a velký skleněný touchpad
ASUS ZenBook 3 má i přes nevelké rozměry plnohodnotnou šířku klávesnice s velikostí jednotlivých kláves 19,8 mm. Zdvih kláves 0,8 mm je dvojnásobný než u podobných konkurenčních zařízení, takže psaní je pohodlné i při delším používání.
Nadstandardně velký a přesný touchpad se skleněným povrchem podporuje technologii Windows Precision Touchpad a umožňuje pohodlné ovládání počítače. Touchpad disponuje technologií zabraňující jeho aktivaci při náhodném dotyku dlaně a podporuje čtyřbodová gesta systému Windows 10. V pravém horním rohu touchpadu se nachází čtečka otisků prstů, která dovoluje uživatelům bezpečně a rychle odemknout či zamknout ZenBook 3 jediným dotykem pomocí Windows Hello. Čtečka otisků prstů podporuje i autentizaci pro aplikace třetích stran.

Snadná rozšiřitelnost: ASUS Mini Dock a ASUS Universal Dock
Pro rozšíření konektivity notebooku jsou k dispozici dvě dokovací stanice, které se připojují přes rozhraní USB 3.1 typu C.
ASUS Mini Dock je malá a lehká dokovací stanice s porty USB 3.1 typu C, USB 3.0 typu A a HDMI. Tato dokovací stanice je součástí balení každého modelu ZenBook 3 prodávaného v ČR.
Pomocí stylové dokovací stanice ASUS Universal Dock, která se prodává zvlášť za 2490 Kč s DPH, můžete ZenBook 3 připojit i k více monitorům nebo do ethernetové sítě. Kromě portů HDMI, dvou USB 3.0 typu A a jednoho portu USB 3.1 typu C, je doplněna také kombinovaným audio konektorem a čtečkou SD karet. Můžete ji použít také jako napájecí či dobíjecí zdroj externího USB zařízení.
 

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy