Lenovo představilo průkopnický ThinkPad X1 Tablet

Nový X1 Tablet s procesorem Intel Core m7 přináší až 10hodinovou výdrž na baterii a vyšší funkčnost díky unikátním modulům.  Notebook X1 Yoga nabídne OLED displej Samsung a dobíjecí pero Active Pen. Produktová řada ThinkPad X1 je vybavena operačním systémem Windows 10, SSD disky Samsung NVMe a volitelnou podporou Qualcomm LTE-A 4G.   

 

Společnost Lenovo představila na letošním veletrhu CES nově rozšířené a vysoce inovativní portfolio zařízení X1. Řada navržená pro pokrokové uživatele se rozrostla o takové modely, jako je výjimečně adaptabilní ThinkPad X1 Tablet se svým jedinečným modulárním designem, konvertibilní notebook ThinkPad X1 Yoga s prvním OLED displejem na světě a oceňovaný Ultrabook ThinkPad X1 Carbon, který je ještě tenčí a lehčí než kdy dříve. Uživatelé stolních počítačů navíc ohromí nový počítač ThinkCentre X1 typu All-in-One, který se se svým designem a mimořádným výkonem stane centrálním bodem každé kanceláře.

Navržen a zkonstruován pro pokrokové uživatele 

Modulární konstrukce ThinkPad X1 Tablet nabízí něco, co žádný jiný tablet nabídnout nemůže – přidávání funkcí prostřednictvím volitelných modulů:

•    Potřebujete další baterii? Modul Productivity zvýší kapacitu baterie až na celkových 15 hodin
•    Připravujete prezentaci? Modul Presenter obsahuje miniaturní projektor a HDMI port
•    Vytváříte ve 3D? Přidejte modul 3D Imaging s jeho Intel RealSense kamerou směřující dozadu

ThinkPad klávesnice s kultovním tlačítkem TrackPoint disponuje třemi nastavitelnými úhly psaní a připomene uživatelům pocit ze psaní na klasické klávesnici řady ThinkPad. Tablet společně s klávesnicí navíc váží pouhých 1,27 kg. Jde také o první tablet s operačním systémem Windows s podporou LTE Advanced pro rychlé připojení prakticky odkudkoli. ThinkPad X1 Tablet nabídne také odnímatelný zadní panel pro snadný servis a možnost dalšího vylepšení.

ThinkPad X1 Yoga je při tloušťce necelých 17 mm neuvěřitelně tenký a s váhou pouhých 1,27 kg také výjimečně lehký notebook. Je to zároveň první konvertibilní notebook na světě nabízející volitelný Samsung OLED displej pro syté barvy a hlubší černou. Kromě patentované klávesnice Lift and Lock, která v režimu tabletu stáhne klávesy do těla zařízení, má X1 Yoga také aktivní pero pro snadnější práci s dokumenty a rychlejší psaní poznámek. 

ThinkPad X1 Carbon nadále vyniká jako světově nejlehčí 14palcový business Ultrabook. Jeden z nejvíce rafinovaných a elegantních notebooků, jaké jsou dnes k dispozici, je nyní ještě tenčí, lehčí a výkonnější než kdy předtím. Svým uživatelům nabízí také řadu vylepšení jako je široký výběr volitelných typů displeje, zvýšená kapacita operační paměti i úložného prostoru či lepší konektivita. X1 Carbon přitom i s touto výbavou váží pouhých 1,18 kg.Nová řada produktů ThinkPad X1 je díky kombinaci mimořádného výkonu, konektivity a zabezpečení ve všech nových zařízeních ideální volbou pro pokrokové uživatele, kterým nabídne:

•    Až 1TB rychlé PCIe SSD úložiště Samsung NVMe, které v porovnání s  běžným SATA SSD diskem nabízí až dvojnásobnou rychlost zápisu
•    Rychlé připojení díky Qualcomm Snapdragon X7 LTE modemu s podporou 4G LTE Advanced Carrier Aggregation pro rychlost stahování až 300Mb/s
•    Rychlé a bezpečné bezdrátové dokování WiGig pro čistý pracovní stůl bez kabelů
•    Dotykovou čtečku otisků prstů a bezpečností čip Trusted Platform Module (TPM) pro maximální zabezpečení dat
•    Odolnou konstrukci, vyzkoušenou více než dvěma stovkami zátěžových testů Lenovo

Řada produktů ThinkPad X1 zahrnuje také příslušenství, navržené přesně pro potřeby vytížených profesionálů. Mezi ně patří například myš ThinkPad X1 Wireless Touch Mouse, která je se svými kompaktními rozměry, nízkou váhou a duálním režimem používání optimalizovaná pro práci na cestách. Lze ji totiž používat jako klasickou myš, nebo otočit a využít integrovaný touchpad pro snadnější prezentování.

Sluchátka ThinkPad X1 In¬ Ear Headphones byla optimalizována společností Dolby speciálně pro řadu X1. Sluchátka jsou vybavena duálními řadiči s cílem zlepšit kvalitu telefonických hovorů, přehrávané hudby a filmů. Pro přenášení notebooku X1 Carbon či X1 Yoga se bude hodit pouzdro X1 Sleeve s vnitřní úpravou soft¬ touch a snadno otevíratelnými magnetickými klapkami. Ideálního společníka na cesty bude notebookům řady X1 dělat také síťový adaptér ThinkPad 65W Micro Adapter, který je o 58 procent menší a o 50 procent lehčí než standardní napájecí adaptér.

Pracovní stůl budoucnosti
 
All-in-One počítač ThinkCentre X1 nabízí uživatelům ohromující design a díky svému tenkému 11mm rámečku přestavuje jeden z nejtenčích stolních počítačů vůbec. Prémiový antireflexní displej s úhlopříčkou 23,8 palců poskytne jasný obraz prakticky z libovolného úhlu pohledu. I přes své neuvěřitelně tenké tělo je však ThinkCentre X1 zkonstruován tak, aby odolal nánosům prachu, což je nejčastější příčina selhání hardwaru u stolních počítačů. ThinkCentre X1 obstál v osmihodinovém testu v prachové komoře simulující deset let pobytu v kancelářském prostředí.

7,5mm tenký monitor ThinkVision X1 je první monitor na světě, který získal certifikaci TUV Eye¬ Comfort. Kromě 27palcového bezrámového UltraHD antireflexního displeje nabízí ThinkVision X1 bohaté možnosti připojení, jako je například USB port typu C, který se perfektně doplňuje s tabletem ThinkPad X1.
 
Cena a dostupnost

Nový tablet ThinkPad X1 Tablet bude na českém trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu od 49 990 Kč včetně DPH. 

Notebook ThinkPad X1 Yoga bude dostupný od poloviny února 2016 za cenu začínající na 53 990 Kč včetně DPH. Model s OLED displejem bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Nový Ultrabook ThinkPad X1 Carbon bude na českém trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu od 42 990 Kč včetně DPH. 

Stolní počítač ThinkCentre X1 AIO bude na našem trhu dostupný od poloviny února 2016 za cenu začínající na 31 290 Kč s DPH. Monitor ThinkVision X1 bude dostupný v průběhu druhého čtvrtletí roku 2016, jeho cena zatím nebyla stanovena.

Příslušenství Lenovo řady X1 bude na českém trhu dostupné od února 2016.

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz. Informace o Lenovo teamu pak naleznete na www.lenovoteam.cz. Nově byly spuštěny stránky www.thinkserver.cz, které přinášejí nabídku serverů společnosti Lenovo.

O společnosti Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 46 miliard USD, je lídr v poskytování inovativních spotřebitelských, komerčních a podnikových technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz
 

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy