Právě se nacházíte:

ASUS BAMBOO

ASUS svými notebooky Bamboo Series zahajuje zelenou revoluci v oblasti počítačů

Notebooky ASUS Bamboo Series představují milník pro společnost ASUS a celý IT průmysl, neboť signalizují příchod nového věku ekologických „zelených“ technologií, které se nenacházejí už jen v říši konceptů, ale naopak jsou připraveny pro masovou výrobu. Představují rovněž konkrétní výsledek odhodlání společnosti ASUS v oblasti posílení vlastních „zelených“ schopností. A v neposlední řadě také přinášejí důkaz o tom, že poptávka po moderních počítačích může být uspokojena spolu s ochranou Země, obzvláště pokud je „zelené“ smýšlení nedílnou součástí firemní kultury, jako je tomu u společnosti ASUS.

 

Notebooky ASUS Bamboo Series: Bezproblémové spojení umění a techniky
První věcí, která na noteboocích ASUS Bamboo Series okamžitě upoutá, je jejich dovedně zpracovaný bambusový kryt, který je vytvořen se stejnou dokonalostí jako bambusové hudební nástroje a jiné umělecké výrobky. Jedinečný a na dotek příjemný povrch, osvěžující vůně a typická minimalistická estetika bambusu dodává notebookům ASUS Bamboo Series jedinečný nádech spirituality, tepla a starobylosti, se kterým se syntetické a neosobní materiály moderní doby nemohou měřit. S každým dotykem budou uživatelé cítit rozdíl, neboť bambus v nich vyvolá stejný pocit, jako když prsty přejíždí po starém nábytku. Pocit blízkosti k přírodě je ještě více umocněn touchpadem. S originálním vzorováním bambusových vláken použitým na touchpadu budou mít uživatelé pocit, jako by se dotýkali skutečného živého bambusu. Stejně tak, jako je tomu u uměleckých předmětů, je i každý notebook ASUS Bamboo Series jedinečný, a to díky krásným přírodním vzorům vytvořeným pomocí unikátního výrobního procesu společnosti ASUS. Jedinečnost každého kusu je rozšířena několika speciálními procesy, jejichž výsledkem jsou různé odstíny nebo laserem vytvořené unikátní vzorování bambusového krytu notebooku.

Výjimečně tenké notebooky ASUS Bamboo Series jsou v současné době dostupné ve dvou verzích, 12,1" model o hmotnosti 1,57 kg a 11,1" model o hmotnosti pouhých 1,25 kg. Oba modely jsou osazeny procesory Intel Core2 Duo a operační pamětí DDRII.

ASUS Super Hybrid Engine: Průlom v energetické účinnosti nové generace
Energie pro notebooky ASUS Bamboo Series si již nebude vybírat daň na životním prostředí. Naopak, tyto notebooky, stejně jako nová generace všech notebooků ASUS uvedených na trh v druhé polovině roku 2008, jsou vysoce energeticky účinné díky využití exkluzivní technologie ASUS Super Hybrid Engine. Tato technologie představuje komplexní změnu v konstrukci hardwaru, softwaru a systému BIOS, kterou provedli inženýři společnosti ASUS.

Průlomovou vlastností technologie Super Hybrid Engine je skutečnost, že se přizpůsobuje požadovanému stupni výkonu podle potřeb uživatele, a to buď vylepšením energetické účinnosti, nebo zvýšením výkonu. Pokud jde o vylepšení energetické účinnosti, představuje technologie Super Hybrid Engine prodloužení výdrže na baterie o 35 % až 70 % oproti notebookům se srovnatelnou konfigurací bez této technologie; v případě výkonu pak mohou uživatelé dosáhnout jeho zvýšení až o 23 %. Na optimalizaci výkonu a energetické účinnosti se podílí zejména inteligentní monitorování příkonu jednotlivých součástí notebooku a automatické úpravy napájení v reálném čase. Uživatelé si mohou vybrat z několika předvolených režimů napájení, které odpovídají různým požadavkům a způsobům využití notebooku.

S technologií Super Hybrid Engine a zmíněnými úsporami energie lze ročně snížit emise CO2 o 12,3 kg na jeden notebook. Pokud vezmeme v úvahu, že společnost ASUS vyrobí přibližně 6 milionů notebooků ročně, pak je řeč o ohromných 73,8 milionech kg emisí CO2, což přeneseně představuje záchranu 36 milionů stromů.

Bambus jako alternativní materiál: Přirozená volba
Společnost ASUS dosáhla mezinárodního věhlasu svým výzkumem a užitím přírodních materiálů, např. kůže, ve svých výrobcích. Výběr bambusu proto není žádným překvapením. Díky využití bambusu, který dosahuje pevnosti srovnatelné s mnoha slitinami, mají notebooky ASUS Bamboo Series prvotřídní odolnost. Ta byla mimo jiné prověřena skutečností, že jsou to první notebooky, které „přežily“ výstup na zasněžený vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest (Qomolangma) ležící ve výšce úctyhodných 8848 metrů. Bambus je také známý svým výjimečně rychlým růstem a jsou doloženy případy, kdy vyrostl o 60 cm během 24 hodin. Maximální výšky vzrůstu dosáhne za několik let. Po kácení je rovněž schopný vlastní obnovy a odpadá tak nutnost zpětného vysazování nového porostu, proto je dokonalým obnovitelným zdrojem.

Je snadné „být zeleným“
Motto notebooků ASUS Bamboo Series zní: „Je tak snadné být zeleným“. Na toto motto slyší jak koncoví zákazníci, tak dodavatelé počítačových řešení. Pro zákazníky představuje „zelené řešení“ rozumnou a ekologicky šetrnou volbu při nákupu. Upřednostněním notebooku ASUS Bamboo Series nebo kteréhokoli jiného notebooku ASUS před méně ekologickými produkty přispějí zákazníci malým dílem k ochraně naší planety, neboť návrh i výroba všech těchto notebooků se řídí přísnými „zelenými“ standardy.

Pro dodavatele počítačových řešení je klíčem k přechodu na „zelenou“ vize, která překoná pouhé zákonné požadavky a která bude aktivně rozvíjet ekologické hodnoty u vlastních zaměstnanců. Společnost ASUS je pomyslným majákem, pokud jde o tento přístup, který směřuje k úspěchu. V souvislosti s notebooky ASUS Bamboo Series se všichni zaměstnanci odpovědní za výzkum a vývoj, strategický rozvoj, výrobu, zásobování, kontrolu kvality, prodej, marketing, a dokonce i administrativu řídí souhrnem „zelených“ pravidel. Tato pravidla byla stanovena komisí, kterou vede pan Jonney Shih, šéf společnosti ASUSTek Computer Inc. Toto je možné pouze v tom případě, pokud je celý systém vývoje, výroby a zásobování společnosti ASUS „zelený“, což se neobejde bez velkého množství investic do ekologicky orientovaných platforem a školicích programů pro zaměstnance.

Základní technické parametry notebooků ASUS Bamboo Series

12,1"

11,1"

Procesory Intel® Core™2 Duo T9400/P8600/P8400
Čipová sada Mobile Intel® PM45 Express
Intel® WiMAX/WiFi Link 5100

Procesory Intel® Core™ Duor U7600
Čipová sada Mobile Intel® GM965 Express
Síťové připojení Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN nebo Intel® PRO/Wireless 3945ABG (volitelné)

Originální systém Windows Vista® Ultimate
Originální systém Windows Vista® Business
Originální systém Windows Vista® Home Premium
Originální systém Windows Vista® Home Basic

Originální systém Windows Vista® Ultimate
Originální systém Windows Vista® Business
Originální systém Windows Vista® Home Premium
Originální systém Windows Vista® Home Basic

DDR2 800 MHz SDRAM, 2 × socket SODIMM rozšiřitelný až na 4 GB SDRAM

DDR2 667 MHz SDRAM, 2 × socket SODIMM rozšiřitelný až na 4 GB SDRAM

12,1" WXGA LCD s LED podsvícením, s technologií Color Shine (Glare-type), Crystal Shine (High brightness) a ASUS Splendid Video Intelligence Technology

11,1" WXGA LCD s LED podsvícením, s technologií Color Shine (Glare-type) a ASUS Splendid Video Intelligence Technology

NVIDIA® GeForce® 9300M GS External 256 MB VRAM

Integrovaná Intel® GMA X3100

2,5" 9,5mm SATA320/250/160 GB

1,8" 9,5mm PATA 80/100/120 GB

Hybrid se 256 MB flash pamětí

32 GB SSD

DVD Super Multi Double Layer: Ultra Slim

DVD Super Multi Double Layer

Čtečka karet 8 v 1: SD, MMC, MS, MS-Pro, xD, Smart Media, mini SD s adaptérem, MS-Duo, MS-Pro Duo přes adaptér

Čtečka karet 8 v 1: SD, MMC, MS, MS-Pro, mini SD s adaptérem, MS-Duo, MS-Pro Duo přes adaptér

0,3megapixelová webová kamera

0,3megapixelová webová kamera

3/6/9 článků: 2400/4800/7800 mAh,

3/6/9 článků: 2400/4800/7800 mAh, 26,6/53/80 Wh

Rozměry 30×22×2,53–3,16 cm

Rozměry 27,7×19,4×2,49–2,9 cm

1,57 kg, se 3článkovou baterií

1,25 kg, se 3článkovou baterií, SSD

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy