Acer Aspire 1660 – širokoúhlá výkonnostní vize

Začátkem tohoto měsíce, představila známá počítačová firma Acer svůj nový model. Nový přenosný počítač nese název Aspire 1660. Tímto podařeným kouskem se firma Acer vyrovnala ostatním výrobcům, kteří v uplynulých měsících sázely laťku vysoko do výkonnostního nebe. Jak jsem řekl, laboratoře firmy Acer kladly důraz na výkon, což se trochu projevilo na mobilitě přenosného zařízení, ale touto chybou se nebudou zabývat ti, kteří potřebují výkonnou pracovní sílu, kterou Acer Aspire 1660 bezpochybně je.

Jako vždy, začneme vzhledem počítače. Acer počítač nazval širokoúhlá mobilní vize, no posuďte sami, zda to je či není pravda. Co se týče vzhledu tak ani zde nebylo zařízení o nic ošizeno, Acer chtěl i v tomto ohledu zabodovat, ale chtěl se i odlišit od svých předchůdců něčím novým, hezčím, což se mu určitě povedlo. Na povrchu se snoubí černá s metalickou barvou, což přináší zážitek na první pohled, počítač v těchto barvách vypadá velmi elegantně. Rozměry jsou 361 x 292,5 x 47,3 mm. Jak už jsem řekl svou vyšší hmotností o velikosti 3,6 kg, se mu trošinku oddálilo zlaté nebe mobilnosti, ale to nebude vadit těm, kdo potřebují výkonného pomocníka jako je Acer Aspire 1660. Když už věděli, že počítač bude trochu těžší, nelenili a hned nasadili velký displej, čímž udělali v Aceru velmi dobře, protože tím také posunuli svou příčku o něco výš. Rozlišení 15,4 palcového TFT displeje je 1280 x 800 obrazových bodů.

Výkon počítače je více než potěšující, do nového notebooku byl „nacpán“ procesor Intel Pentium 4, jehož taktovací frekvence se může max. pohybovat kolem 3,4 GHz, samozřejmostí je podpora režimu HT (Hyper-Threading, technologie nahrazující dvouprocesorový provoz).

Spolu s pamětí o velikosti 512 MB, max. 2 GB byly tyto základní dvě věci integrovány na čipset ATI Moility RAdeon 9000 IGP, což je jeden z nejkvalitnějších čipsetů pro přenosné počítače. Ještě pořád horký grafický adaptér z laboratoří ATI nese název ATI Mobility Radeon 9700. Má 64 MB vlastní nesdílené video paměti, takže na počítači jdou bez problémově hrát dnešní moderní hry. Byl osazen také DVD vypalovačkou, která podporuje DVD formáty typu: DVD+RW a DVD-RW. HDD o velikosti 80 GB je kvalitním úložištěm dat. Jěště tu však něco chybí, jo, ano, jsou to baterie. Akumulátory typu Li –Ion podle výrobce mají (neděste se, je to tím výkonnostním vybavením) vydržet 1,5 hodiny, bez připojení k el. síti, což je velmi málo, ale určitě v se brzké době budou moci dokupovat silnější baterie, které poskytnou delší provoz bez „šťávy“ ze zásuvky, věřte, že Acer to tak nenechá. Blahopřeji, právě víte 70 procent o tomto notebooku.

Co se týče komunikačního rozhraní přenosného počítače, je dosti na dnešní moderní úrovni.

Acer Aspire 1660 obsahuje pro připojení k síti Internet nebo Intranet už standardní modem padesátšestku a LAN 10/100. Pro připojení přídavných zařízení tu máme USB 2.0, S-Video a IEEE 1394 (neboli FireWire). Další odtavec na holení.

Operační systém, který je předinstalován na notebooku nese název Microsoft Windows XP Prof. Či Home edition, na přání i bez předinstalace. V krabici s kablíky aj. příslušenstvím je též plnohodnotný software zdarma, na to jaký už musíte přijít sami:). Záruka je standardně na jednom roku, pro fyz. os. dva roky a za příplatek dokonce i tři roky.

Teď to nejdůležitější. Kolik vlastně ten počítač stojí? Jelikož existuje více druhů konfigurací modelu Acer Aspire 1660 , my si uvedeme dva zákl. typy, nejlepší konfigurace a nejslabší konfigurace. Následný rozdíl mezi jinými konfiguracemi není tak velký. Nejnižší parametry jsou Intel Pentium 4 2,8 GHz, operační pamět 512 MB RAM, pevný disk o kapacitě 40 GB a cena je 39.990 Kč bez DPH. Zatímco nejsilnější obr, který je dostupný u nás má parametry: Intel Pentium 4 3,0 GHz, pamět 512 MB RAM, pevný disk o kapacitě 60 GB za 43.990 Kč

No a ani to nebolelo, teď už o modelu Acer Aspire 1660 víte 99 procent, to zbývající jsou vaše zkušenosti.

Václav Mužík

 

 

 

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy