Apple představuje nejtenčí notebook světa

Společnost Apple se opět snaží získat další prvenství a na mušku si tentokrát vzala tloušťku notebooků, kde se svou novinkou porazila i tenoučké notebooky Sony VAIO TZ série.

Nový notebook nese název MacBook Air a představení se chopil sám Steve Jobs. Notebook nabízí 13,3“ širokoúhlý displej s LED podsvícením a rozlišením 1280 × 800 pixelů. Macbook Air pak převzal od telefonu iPhone trackpad s technologií multi-touch a využití najde taktéž iSight.

Doprovodný obrázek


Novinka představená na konferenci Macworld je osazena 80GB diskem velikosti 1,8“ a využít můžete za příplatek i 64GB SSD. Notebook je poháněn procesorem Intel Core 2 Duo na frekvenci 1,6 až 1,8 GHz a osazen je 2 GB operační paměti. Obsažen je jediný USB 2.0 port a na poli konektivity je mezi rysy psána taktéž technologie Bluetooth, Wi-Fi a Micro-DVI port. Hubený design si však vybral oběť v podobě optické mechaniky, která není obsažena, ale má být prodávána za 99 amerických dolarů spolu s notebookem Macbook Air. Napájení připojíte do konektoru Mag-safe, který můžete po odpojení adaptéru zasunout do samotného notebooku.

Procesor společnosti Intel je vyroben 45nm technologií. V novém Macbooku našla použití baterie Li-Pol, především kvůli menší tloušťce. Rozměry nového zařízení jsou 325 × 227 mm, společnost Apple uvedla tloušťku 4 až 19 mm a hmotnost 1,3 kg.
 

Doprovodný obrázek


Na baterii společnost udává výdrž 5 hodin. Nepotěší však ani absence RJ-45 portu. Grafické operace obstarává integrované grafické jádro Intel GMA X3100. Základní varianta začne na 1799 amerických dolarech, v případě použití SSD či vyššího procesoru samozřejmě vzroste. Společnost Apple začíná přijímat předobjednávky a samotné objednávky začne vyřizovat do dvou týdnů.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy