Apple představuje nový iPad – Posviťme si na něj

Společnost Apple ve středu představila Ipad třetí generace. Mezi jeho přednosti patří například display Retina s rozlišením 2048 x 1536 pixelů, což je dokonce více, než u většiny HDTV. Další novinky jsou A5X Chip, 4 jádrová grafická karta, 5 megapixelový fotoaparát a ve speciální verzi i podpora sítě 4G LTE.

 

 

 

 

Nástupce iPadu 2 zatím nedostal žádné označení, pracovním označením je „nový iPad“. Dle slov Philipa Schillera (viceprezidenta pro celosvětový marketing) by nový iPad měl změnit definici tabletů, kterou Apple vytvořil před dvěma lety.

Apple se vytvořením nové generace iPadů opět vzdaluje konkurenci, které rozhodně nadělal spoustu starostí. Nový iPad má mít totiž 4 krát výkonější grafickou kartu, čtyřnásobné rozlišení a pro uživatele celkem přijatelnou cenu. To vše při zachování prodeje starší verze iPad 2, jejíž cena byla v některých internetových obchodech sražena pod hranici 10 tisíc korun.

Display Retina celkově poskytuje skvělých 3,1 milionu pixelů, což je zhruba o milión více než u HDTV.  Apple zvýšil o 44% i sytost barev. Nyní by barvy měli být bohatší hlubší a celkový obraz reálnější. Nový displey také umožňuje sledovat filmy v plném 1080p HD rozlišení. Aby bylo možné všech inovací využít, musel Apple přijít s novým chipsetem A5X s čtyřjádrovou grafickou kartou.

Jako malou zajímavost musíme uvést, že dle serveru phandroid.com společnost nVidia protestuje proti prezentovaným výsledkům, tedy že by nový iPad byl čtyřikrát graficky výkonější a požaduje doplnění informací o proběhlých testech. Počkejme si na výsledky nezávislých testovaní.

S novým iPadem přichází rovněž nová verze iOS 5.1 a iTunes 10.6

 

 

Další technická specifikace:

výška: 241,2 mm

šířka 185,7 mm

hloubka: 9,4 mm

hmotnost: 652 g – 662 g (dle verze)

displej 9,7 palce

rozlišení 2048×1536 px

procesor Quad-core A5X

baterie cca 10 hodin provozu

WiFi, Bluetooth, 3G, 4G (dle verze)

 

sugy

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy