ASUS představuje další verze svých zvukových karet Xonar

Společnost ASUS připravila pro zájemce dvě nové verze zvukových karet Xonar. Jednak je to zařízení pro notebooky - USB externí Xonar U1 a poté PCIe zvuková karta Xonar D2X.

Xonar U1 podporuje HW akceleraci EAX a DirectSound a firma mluví i o kvalitním poslechu. Přidává k tomu specifikace - THD+N< 0,005% při 47 mW x 2 / 32 ohmů, THD+N< 0,006% při 88 mW x 2/ 16 ohmů, 96dB odstup zvuku od šumu či frekvenční rozsah (-3 dB / 48 kHz) 20 Hz až 20 kHz pro 32 Ohmů. Mezi další technologie patří Dolby Virtual Speaker, Dolby Headphone, Dolby Digital Live a Dolby Prologic IIx. O odstranění zvuků v pozadní se zase stará technologie Array Microphone. Zařízení můžete připojit dále pomocí S/PDIF výstupu, jenž zvládne 5.1 kanálů s kódováním Dolby Digital.

ASUS Xonar D2X nabízí své služby stolním počítačům vybaveným rozhraním PCIe x1. Využívá technologii Acoustic Echo Cancellation (AEC), která má zajistit lepší kvalitu hlastové komunikace tím, že potlačuje ozvěnu zvuku z reproduktoru až o 40 dB a eliminuje rušivé zvuky. Dále se karta vyznačuje odstupem signálu od šumu 118 dB pro vstup i výstup všech 7.1 kanálů, využitím technologií od Dolby (Dolby Virtual Speaker, Dolby Headphone, Dolby Digital Live a Dolby Prologic IIx) a DTS (DTS Interactive pro kódování AC-3 v reálném čase a DTS NEP pro rozšíření sterea na více kanálů).

Doprovodný obrázek

Uživatelé zde najdou také aplikaci Portable Media Processor. Ta spolupracuje s obvodem ALT (Analog Loopback Transformation) a má umožnit analogový převod digitálních hudebních souborů (i chráněných) s pouze malou ztrátou kvality.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy