ASUS ROG750JZ s maximálním výkonem

Notebooky jsou ideální nástroje na hraní her? Ano výrobci se nás snaží přesvědčit, že notebook je nejlepší herní nástroj. Asus již dlouhou dobu vyrábí velmi výkonné herní notebooky z řady ROG (Republic of Gamers) a momentálně si představíme nejvýkonnější herní notebook na trhu ze stáje Asus. Model ROG750JZ - T4097H nabídne výkonný čtyřjádrový procesor a stále ještě nejrychlejší grafický čip od Nvidie. Tento notebook, který váží pět kilo rozhodně dokáže zaujmout.

Všechny notebooky Asus ze série ROG se vyznačují víceméně stejným designem inspirovaným neviditělnými letouny Stealth. Ostře zkosené hrany a černý matný plast tomu nechybí a kolem klávesnice a touchpadu je použit kartáčovaný černý hliník.Chiclet to je typ klávesnice, který je použit u tohoto typu notebooku je navíc podsvícená a kromě numerického bloku nabídne i vydělené šipky, což je velmi příjemné.

 

Baterie , i když je osmičlánková s vysokou kapacitou 89 Wh, nenabídne ani přes pokročilé úsporné funkce výdrž nad 3 hodiny.

ASUS ROG750JZ je poháněn výkonným čtyřjádrovým procesorem Intel Core i7 4710HQ (4x 2,5 GHz - 3,5GHz Turbo, 6MB L3 cache, 47W TDP) podporu Hyperthreading a vyrobeným 22nm procesem. Jedná se o nejnovější generaci Haswell a v součastnosti těžko najdete v notebooku ani při hraní her. Další podstatná komponenta je grafická karta, zde Asus zvolil GTX 880M, což je ještě stále nejvýkonnější mobilnígrafický čip  od Nvidie. Jedná se o přejmenovanou GTX 770M, která přímo vychází z GTX 680M. Vždy se jen zvýšili frekvence a přibyli nové technologie. U GTX 880 je dynamické taktování ASUS TurboMaster Technology s automatickým zvýšením už tak velmi vysokých taktů o 5 procent. Dále Asus nabídne matný displej s úhlopříčkou 17,3 palce a FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Jako uložiště jsou zde dostupné dva disky. První klasický plotnový s kapacitou 1TB s 7200 otáčkami za minuty, druhým je SSD s 256GB. V těle notebooku je i místo pro DVD-RW mechaniku.

 

Konektorová výbava je dostačující : 4x USB 3.0, HDMI, Thunderbolt port, VGA/D-sub, RJ45 konektor a navíc i DiplayPort, a 3,5mm jack pro mikrofon a sluchátka. Z bezdrátových sítí jsou k dispozici standartní Wi-Fi 802.11ac.

Asus ROG750JZ je z výroby vybaven systémem Windows 8.1 a několika zajímavými technologiemi. Kromě zmíněného Battery Boostu a TurboMaster Technology, nabídne notebook reproduktory s technologií Maxxaudio a subwooferem. Je zde také dostupný takzvaný Intelligent Cooling systém, který je zde použit pro přizpůsobení intenzity a hluku chlazení současné zátěži. Obraz je možné vyvést až na 3 monitory. Klávesnice má bonus pro velké hráče, která se naklání o oár stupňů k uživateli.

ASUS ROG750JZ - T49970H se prodává na našem trhu v konfiguraci s procesorem Intel Core i7 4710HQ, grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 880M s 4GB GDDR5 VRAM, 16GB DDR3 RAM, 1TB a 256GB SSD za 49 999Kč včetně DPH.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy