Právě se nacházíte:

ASUS Slim Combo Drive

Asus Slim Combo Drive je externí mechanika, která disponuje malými rozměry a připomíná spíše interní mechaniky notebooků. Design je velmi příjemný a nenápadný. Box je vyroben ve stříbrném plastovém vyhotovení. Disponuje nejen výstupem na sluchátka s regulátorem úrovně hlasitosti, ale také tlačítkem PLAY.

Co je ale nejzajímavější: Asus Slim Combo Drive je vybaven  externím napájením.

Pro recenzi této mechaniky jsme se rozhodli hlavně proto, že představuje zajímavou alternativu k přenosným počítačům, ale také k Tablet PC. Její rozměry, ale i hmotnost ji předurčují k pohodlnému a jednoduchému transportu, což je u zařízení tohoto typu moc důležité. K tomuto účelu v balení najdete i kožené pouzdro na mechaniku. Výrobce to bohužel „nevychytal“, protože do pouzdra sice mechaniku vložíte, jenže aby vám Asus fungoval, musíte přenášet i adaptér - a pro něj tam už místo není…

Mechanika je docela dobře chráněná a adaptér poměrně skladný. Lépe řečeno: adaptér můžete rozebrat a disponuje i několika typy připojení k elektrické síti, takže nebudete mít problém, ať se nacházíte v Evropě, v Asii nebo v Americe. Všude se připojíte bez problému, a to se dnes nevidí často. K notebooku se externí mechanika připojí pomocí rozhraní USB (podporovány jsou obě varianty 1.0 i 2.0), ale také FireWire (IEEE 1394). Máme zde univerzální externí mechaniku vhodnou i pro rychlejší přenos dat. Zápis u klasického media CD je 24x, na CD-RW je to max. 12x a rychlost čtení u DVD disků je 8x. Jde o vcelku přijatelné hodnoty, protože 700 MB napálíte přibližně za 5 minut. A relativně dobře si poradí i s malinko poškrábaným médiem, čtení jí nezpůsobuje žádné problémy.

Od externí mechaniky určitě nemůžete čekat výkon jako od mechaniky interní. ASUS ale příjemně překvapil. Je sice malý, ale je spolehlivý a i když nejde o speciální ultra mobilní mechaniku, zvládá i silnější otřesy při práci. Je jen škoda, že u externích mechanik není možné využívat externí napájení pomocí datového kabelu, protože jejich odběr je vyšší – i proto je nutné mít externí napájení. Samozřejmě tady máme i řešení zabudování baterie přímo, jenže tím by se zvýšila hmotnost a ztratila by se mobilita i původní idea vyrobit skutečnou slim mechaniku. Jak jsme už avizovali na začátku, v balení kromě adaptéru, koženého obalu a samotné mechaniky najdete i software – Nero Express (verze 5.5) a AsusDVD XP (softwarový přehrávač). Naleznete tam i všechny potřebné šňůry, je tu i FW kabel v převedení 4-pinového minikonektoru (tento konektor je nejrozšířenější v oblasti mobilních zařízení – notebooky, Tablet PC jako 6-pinový konektor. Také není problém použít redukční kabel, podobně jako u videokamer. Samozřejmě nechybí ani dvě testovací média (CD a CD- RW).

Zajímavá externí mechanika určená zejména cestovatelům, kteří si potrpí na design. Jde o ideální doplněk k Tablet PC, které se nedodávají s interními mechanikami. Je to spolehlivá CD-RW mechanika a rychlá DVD-ROM, kterou připojíte nejen pomocí USB, ale FireWire.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy