ASUS W1 - šasi z uhlíkových vláken + subwoofer

Společnost ASUS se pomalu, ale jistě stává jedním z nejzajímavějších prodejců notebooků na světovém trhu. Nejen z pohledu poměru cena/výkon, ale i z pohledu nových technologií. Novinka -> šasi z uhlíkových vláken - karbonu.

Společnost ASUS se pomalu, ale jistě stává jedním z nejzajímavějších prodejců notebooků na světovém trhu. Nejen z pohledu poměru cena/výkon, ale i z pohledu nových technologií.
S něčím novým vyrazili na trh i teď. Rozhodli se udělat sérii notebooků (série nese název ASUS W1 Carbon), která bude mít kostru (šasi) z uhlíkových vláken. Je to podle mě skvělí nápad, protože tento materiál nejen že vypadá neuvěřitelně elegantně, ale hlavně je až o 60% lehčí než slitiny, které se standardně používají ke konstrukci dnešních notebooků. Další významnou vlastností karbonu je při své váze až dvakrát větší pevnost, než již zmíněné slitiny (pro tyto své vlastnosti je dnes karbon stále používanější materiál například v automobilovém průmyslu - kapotáž, či v letectví). Právě proto dost dobře nechápu, že s tim někdo - ASUS přišel až teď (asi to nebude tak jednoduchý, ať už z finančního či jiného hlediska -> to byla jen taková má průpovídka..;) )

Zavřený notebook

Otevřený notebook_1


Perspektiva


A na čem bude tento fešák "šlapat"? Notebook je konstruován pro nejnáročnější uživatele, tudíž tomu musí odpovídat i hardwarová špička toho, co dnešní technologie dokáží vyrobit. Na výběr bude mezi procesory Intel Pentium M 730 - 1,6 GHz až 770 - 2,13 Ghz. Čipset Intel 915PM. Paměti pracující na technologii DDR2, 533 MHz (max. 1GB). Harddisky v rozmezí 60 - 100 GB. No a nakonec jsem si nechal grafickou kartu ATI Radeon X700, což je jasná volba (jedná se totiž o špičku v oboru grafických karet pro noťasy. Hlavně v poměru výkon/spotřeba).

Pohled zepředu_2


No a jako specialitka, aby toho nebylo málo, je integrovaný subwoofer přímo v notebooku. Výrobce uvádí váhu 3,2 kg, což mi popravdě v první chvíli vyrazilo dech, ale pak jsem si uvědomil tyto skutečnosti: 15,4" displej, výkonná mašina a subwoofer..

Na závěr jen dodám, že už jsem napsal maila ježíškovi, co chci letos pod stromeček.. (a on mi odepsal, že tenhle notebook není skladem..;)

Picture1

Picture2


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy