ASUS ZenBook UX301L! Špičkové rozlišení

Asus přichází s dalším zenbookem. Toto přízvisko se používá u označení nejvyšší třídy produktů. Samozřejmostí je mobilita, kvalitní displej a vysoké rozlišení. 

Novinka je vybavena dvoujádrovým procesorem vysoké třídy Intel Core i7 4500 U. Ten poskytuje výchozí takt 1,8 GHz a technologii turbo boost do 3,0 GHz. Procesor je připojen k základní desce a má s čipovou sadou dohromady mezní tepelný výkon. K základní desce je připojena i celá operační paměť. Ta nabízí kapacitu 8 Gb a je možné ji zapojit v režimu dual - channel. Rozměry jsou 325 x 224 mm. Jedná se o klasickou velikost podobné řady notebooků. Hmotnost je pouhých 1,64 kilogramu a tlouštka zase jen 16 milimetrů. Na cesty ideální společník.

 

Co se týče konektorů, ty jsou poněkud omezeny, a to především kvůli prostoru. Na levé straně se nacházejí zvukový kombinovaný konektor, Micro HDMI výstup, napájecí zdířka a USB 3.0. Vpravo jsou pak čtečka paměťových karet SD XC, mini Displayport a USB 3.0. Pokud Vám chybí například VGA výstup, lze použít přibalenou redukci. LAN zapojíte zase pomocí gigabitového adaptéru. Adaptér na nabíjení má výkon 45W.Displej 13" nabízí rozlišení qHD 2560 x 1440. Povrchové zpracování je lesklé. Obrazovka je zkrátka skvělá. Těšte se na úžasné pozorovací úhly, propracované kontrasty a syté barvy. Sledování filmů nebylo nikdy zábavnější. Klávesnice je bez numerické části, má dostačující techniku, jenž poskytuje přesný stisk jednotlivých tlačítek. Lze na ní tvořit bez problémů i delší dokumenty. Cena notebooku se pohybuje okolo 45 000 korun. 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy