Averatec 5400: Stříbro z Ameriky

Ne vždy musí nutně platit, že kvalitní a výkonné notebooky vyrábí několik zaběhnutých firem a ostatní společnosti produkují málo výkonné počítače z nekvalitních materiálů. Jednou z několika společností, vyrábějící přenosná PC za lidovou cenu, je americký Averatec. Dnes si představíme notebook střední třídy - Averatec 5400.

Základní komponentou každého notebooku je procesor, Averatec je vybaven mobilním Athlonem XP 2800+. Ten poskytuje dostatečný výkon, je energeticky nenáročný a trochu levnější než konkurenční mobilní procesory. Averatec je osazen 512 MB operační paměti DDR, což je u lépe vybavených počítačů průměrná hodnota.

 

Rozlišení LCD displeje je XGA, jedná se o displej 15". Data se ukládají na pevný disk o kapacitě 40 GB, na výběr jsou modely se 4200 a 5400 RPM. Pomalu standardem ve střední třídě notebooků se stává vypalovačka DVD disků, ta v Averatecu podporuje vypalování na plusová a minusová RW média.

 

Averatec 5400 spolu s taškou

S rozvojem mobilních připojení k internetu/intranetu stoupají požadavky na implementaci bezdrátových technologií i do přenosných počítačů. V tomto notebooku najdeme bezdrátovou síť 802.11g, tedy zatím nejrychlejší používanou variantu Wi-Fi (54 Mbps). Integrovaný modem a ethernetová karta 10/100 Mbps nepřekvapí u low-end notebooků, zde je bereme jako samozřejmost.

 

Představení notebooku pomalu zakončíme informacemi o počtu portů a hmotnosti. Averatec je vybaven čtyřmi USB 2.0 porty, pro běžnou práci a připojení dalších periferií tento počet postačuje.

 

Rozměry jsou 33 x 28 x 3,8 cm. Averatec 5400 váží 3,7 kg, což je na dnešní poměry opravdu velké číslo. Bližší informace o notebooku najdete na webu výrobce. V současné době k počítači dostanete mimo již zmíněné DVD vypalovačky také tašku na přenášení.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy