Baterie které zvýší netbookům výdrž

V netboocích jsou na českém trhu dva hlavní hráči, Asus a Acer, kteří soupeří řadami EEE od Asusu s řadou Aspire One od Aceru. Obě dvě jsou ve zhruba stejných cenových kategoriích, začínají pod 10 000 Kč, a úhlopříčkou 11 až 13 palců. Ze kterch netbooků se však dá vymáčknou nejvíc?

 Jsme v předvánočním čase a Kasa i Alza hlásí rekordní obraty v noteboocích, i manažerských netboocích. V netboocích jsou na českém trhu dva hlavní hráči, Asus a Acer, kteří soupeří řadami EEE od Asusu s řadou Aspire One od Aceru. Obě dvě jsou ve zhruba stejných cenových kategoriích, začínají pod 10 000 Kč, a úhlopříčkou 11 až 13 palců. Ze kterch netbooků se však dá vymáčknou nejvíc?

Jak se rozhodnout mezi netbooky ACER a ASUS?

Jasnou a přesnou odpověď Vám dát nemůžeme, obecně vzato však netbooky Acer už v základě podporují širší spektrum karet, nejen SD-MMC jako ASUS. Dále ACER dává již na nižších cenách netbookům do výbavy dávat 250 Gb disk a 2 Gb paměť RAM.
Co více, ACER svým netbookem Aspire One 751hb začíná netbooky vyšších rozlišení na nižších cenách než ASUS.
Mohli byste si tedy položit otázku V čem je tedy ASUS vlastně lepší než Acer? ASUS k nám se svou řadou EEE přišel na trh jako první, a ACER ho následoval až po skoro roční odmlce. To také způsobuje že netbooků ASUS je v oběhu větší množství. ASUS na českém trhu původně začal s netbooky které měly pouze 512 MB operační paměti a v počátečních verzích nabízel i tak malé HDD jako 2 GB. Netbook ACER však přišel třičtvrtě roku po něm, nicméně čekání se vyplatilo protože Netbook Aspire One se pár měsíců poté stal nejprodávanějším netbookem na světě.

Takže netbooky raději od ACERu, který však?

máme pro vás nekolik typů na netbooky Acer, každý z jiné cenové kategorie.

Netbooky Acer nejnižší cenová kategorie

Z nižších řad se mezi nejprodávanější řadí netbook ACER Aspire One D250-0bk, který můžete sehnat již od 7100 Kč včetně DPH.
Má 1 GB operační paměti, 160 GB diskové paměti, 5 v 1 čtečku karet, WiFi a příjemnou hmotnost 1,27 kg.
Tento netbook je také sympatický tím, že na jedno nabití vydrží, v standardním balení 6 hodin.
Netbook je dodáván s operačním systémem Windows XP Home edition.

Skvělý netbook nejnižší cenové kategorie, u kterého výdrží baterie 6 hodin.

Tento netbook je možné zakoupit například na Kase - Netbook Aspire One d250 cerveny,
kde ho řadí mezi nejoblíbenější netbook z této série, v nižší cenové kategorii.

Rozšířené baterie pro ACER Aspire One D250

Již jsme zmiňovali, že tento netbook má s základní sadou baterií výdrž až 6 hodin, což v praxi znamená že pokud na něm budete sledovat například filmy, které jsou náročnější na grafickou kar, tak baterie netbooku vydrží ani ne 3,5 hodiny. Jinými slovy každé rozšíření baterie se počítá k tomu, aby netbook na jedno nabití vydržel více. S následující baterií, kterou pro Vás máme vydrží podle výrobce až 7,5 hodiny, což tedy při filmu znamená zhruba 4,5-5 hodin. Máte tedy poté šanci podívat se na dva filmy místo jednoho a půl filmu na dva celé, a ještě zbyde nějaká energie na pracovní věci.
Baterie do notebooků a netbooků Acer jsme pro vás našli na eshopu C-baterie.cz. Tu správnou pro tento notebook najdete zde: Baterie pro netbook Acer Aspire One D250

Netbook Acer střední kategorie- Acer Aspire One 531hk

Tento netbook se v sérii Aspire One řadí mezi nejoblíbenější vůbec, hlavně díky svojí váze kterou se díky úpravám motherboardu, disku a konečně i baterií podařilo stlačit na pouhých 1,15 Kg (do váhy jsou započítány i rozšířené baterie). Věřte mi, že tuto jeho přednost upřednostníte hlavně tehdy, když s ním budete celý den cestovat ze schůzky na schůzku. V takovém případě si u netbooku doslova vážíte každé deka.
Navíc má oproti předchozímu modelu netbook plnou podporu 3G sítí, můžete se z něj tedy připojit na síť i když nemáte v dosahu sítě WiFi.

 

Nejprodávanější netbook od Aceru, střední cenové kategorie. Na obrázku nejsou vidět jak vypadají rozšířené baterie, nicméně vydrží také...

Pro jeho nákup opět doporučíme Kasu, protože z těch větších eshopů nabízí tento netbook stále ještě skladem. Ostatní velké eshopy hlásí že se netbook před vánoci již nedá objednat.
Na Kase ho najdete: Netbook ACER Aspire One 531hk

Kapacitní baterie pro Aspire One 531hk

Tento netbook se prodává ve dvou variantách, jedna je s tříčlánkovými bateriemi a druhá je s šestičlánkovými. Rozšířené baterie pro tento netbook jsou dostupné takové, že s nimi netbook vydrž podle informací od výrobce až 7 hodin.  Budete mít tedy oproti minimálnímu vybavení, které má pouze 3 článkovou baterii a výdrž 3 hodiny více jak dvojnásobný čas na to si tento perfektní netbook užít. Taktéž se rozšířené baterie hodí pokud jste s netbookem připojeni na internet, kde je sice spotřeba o něco vyšší než při sledování filmů, ale tím víc se počítá když baterie vydrží více.

Nadstandardní baterie naleznete zde: Kapacitní baterie pro netbook Acer Aspire One 531hk

O rozšířených bateriích obecně

Baterie jak jsou u notebooků řešené bývají dost často již po jejich vydání zastaralé neboť výrobci jednotlivých článků již mezitím přišli na trh s bateriemi větší kapacity. Baterie jsou tedy dostupné jednak od výrobce, kde najdete "standardně rozšířené" modely baterií, a poté od firem které používají bateriové články od těch samých výrobců, nicméně používají novější řady baterií s vyšší kapacitou a lepšími vlastnostmi. Takovéto baterie do notebooků poté mají v mnoha případech i více jak trojnásobně velkou kapacitu oproti bateriím licencovaným od výrobce netbooku, přestože všechny baterie pocházejí od stejných výrobců.

Bývá tedy dobrým zvykem si zhruba po dvou letech do notebooku koupit novou baterii, a může se stát že vám poté vydrží až dvakrát déle.

Připravujeme pro Vás inspiraci o noteboocích jako vánoční dárek, a jim odpovídajícím bateriím.

Svět Notebooků.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy