Dell a mírně neobvyklé notebooky Inspiron 1525

Společnost Dell pro americký trh vypustila své nové notebooky Inspiron 1525 série.Ty mají být o 25% tenčí, nabídnout barevný vzorek na víku a obecně bylo dodáno další barevné příslušenství. Oficiálně tak společnost Dell potvrdila dostupnost těchto notebooků s 15,4“ displejem.

Notebook však na rozdíl od svého předchůdce nenabídne možnost volby grafiky a ani Blu-ray mechaniky. Obsažen je HDMI port a zvolit si můžete procesor společnosti Intel, kde volba začíná u Celeronu 540 a dále je nabízen až Core 2 Duo T5450. Velikost operační paměti se pohybuje od 512 MB až po 2 GB, displej má rozlišení 1280x800 pixelů a grafické operace obstarává Intel Graphics Media Accelerator X3100.

Velikost pevného disku je opět ve vašich rukou, kde kapacita nejnižšího modelu začíná na 80 GB a nejvyšší nabízí 250 GB skladovacího prostoru. Ve všech případech se jedná o Serial ATA disk s 5400 otáčkami za minutu. Nejvyšší model nabízí taktéž webovou kameru s rozlišením 2 Mpixely.

Doprovodný obrázek

Dále je obsažen ExpressCard slot, čtyři USB 2.0 porty, Wi –Fi adaptér a dálkový ovladač. Notebook můžete volit v několika barevných motivech a ihned byla doplněna i nabídka příslušenství k daným barvám. Cena začíná na 499 amerických dolarech.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy