Dell Inspirion 700m – malý a flexibilní pomocník na cesty

Dell nedávno představil notebook pro studenty i podnikatele, kteří chtějí počítač s mobilními komponenty, nízkou hmotností a slušivým designem. Výkon nepostrádá rovněž.

Jedná se o zařízení určené převážně pro použití v terénu. Díky integrované Wi-Fi síti (802.11b/g) se může připojit k Internetu, pokud budete v dosahu hotspotu, které jsou naštěstí ve velkých městech na každém rohu. Díky použití technologie Centrino se nemusíte obávat brzkého vybití baterií.

Jak bývám zvykem, mobilita dostala přednost na úkor pohodlí, a tak bylo změněno rozmístění kláves a rovněž byl zvolen pro tuto třídu notebooků typický LCD displej o úhlopříčce 12.1".

Základ Centrina tvoří procesor Intel Pentium M na frekvenci 1.8 GHz s 2 MB cache paměti a podporou 400 MHz sběrnice. K dostání bude také varianta s procesorem taktovaným na 1.6 GHz. Operační pamětí je možné osadit dva sloty, v základu najdete 256 MB DDR SDRAM. Paměť lze rozšířit až na 2 GB. S počítačem bude dodáván operační systém Windows XP, a to buď ve verzi Home, nebo Professional.

Rozměry zavřeného přístroje jsou 28 x 59 x 134 mm, pro časté psaní bude lepší připojit externí klávesnici. Dell Inspirion 700m váží 1.86 kg, při použití vysokokapacitní baterie bude hmotnost přibližně 2.2 kg.

Co se týče portů, na malý notebook jich najdeme dostatek, posuďte sami: IEEE 1394 (Firewire), 2 porty USB 2.0, konektor pro připojení sluchátek (stereo reproduktorů) nebo mikrofonu, výstup na monitor, 10/100 Mbps ethernet, S-Video/TV Out. Nesmíme zapomenout na čtečku paměťových karet Secure Digital a konektor pro model (RJ-11). PCMCIA slot podporuje karty typu I nebo III o napětí 3.3 nebo 5 V.

12.1" TFT XGA displej má rozlišení 1280 x 800 obrazových bodů. Dle materiálů výrobce by měl být dobře čitelný i na přímém osobním zkušenosti. Tuto nebo podobnou větu jsem v tiskových materiálech výrobců notebooků nebo PDA četl tolikrát, že ji věnuji jen pramalou pozornost a počkám si až na recenzi. Grafickou kartu najdeme na základní desce, jedná se o Extreme Graphics od Intelu, která může využívat až 64 MB operační paměti. Přestože se jedná o kartu se sdílenou pamětí, můžete si na ní zahrát i méně náročné 3D hry v nativním rozlišení displeje, např. Call of Duty.

Pevný disk je Ultra ATA, dodává se v kapacitách od 30 do 80 GB. Jako optickou mechaniku si můžete vybrat CD vypalovačku (24x, 24x, 10x) nebo DVD+RW/+R. Základní bezdrátová síť bude podporovat až 54 Mbps, k dostání budou ale i verze 802.11a/b/g nebo nejlevnější B varianta.

Začátek prodeje na našem trhu zatím nebyl oficiálně ohlášen. Pro bližší informace navštivte webové stránky společnosti Dell.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy