Dell nabídne XPS M1330 s Ubuntu 7.10

Společnost Dell reaguje na vysokou poptávku po předinstalované variantě operačního systému Ubuntu, která je dle slov společnosti enormní. Společnost se tedy rozhodla přidat tuto možnost i na své horké zboží, které rychle mizí z pultů.

Jedná se o notebook XPS M1330, kde budete mít během objednání možnost vybrat operační systém Ubuntu 7.10. Notebook pak ponese v názvu písmenko „n“. Konkrétně se tedy bude jednat o XPS M1330n a notebook bude dostupný prozatím v Německu, Velké Británii, Španělsku a Francii, zbylé státy se očekávají v blízké době.

Zajímavé je, že uživatelé z USA si musí oproti Evropě pár týdnů počkat. Pro Ubuntu to je taktéž úspěch, neboť notebook je opravdu hodně prodáván a mohl by zvýšit podíl open source operačního systému na trhu. Samotný notebook je poháněn procesorem Intel Core 2 Duo T5450, nabízí 120 GB až 320 GB skladovacího prostoru a maximálně 4 GB operční paměti. Displej má úhlopříčku 13,3 “ a rozlišení 1280 x 800 pixelů, využít můžete taktéž 64 GB SSD disk. Společnost nezveřejnila změnu ceny v případě použití operačního systému Ubuntu.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy