Dell upravuje dvě série notebooků Latitude

Společnost Dell představila dvojici nových sérii notebooků, které budou spadat do kategorie lehce přenosných notebooků s menšími úhlopříčkami.

Určeny tedy budou především pro uživatele vyžadující vyšší mobilitu. Jedná se o série Latitude E4200 a E4300, které nabídnou svým uživatelům displej o úhlopříčce 12,1“ respektive 13,3“. Konkrétně E4200 nabízí displej s úhlopříčkou 12,1“, který má LED podsvícení a rozlišení WXGA. Hmotnost je 0,99 kg, čehož bylo docíleno použitím odlehčené slitiny magnesia na šasí a absence interní optické mechaniky. Notebook je založen na platformě Montevina společnosti Intel a používá Ultra Low Voltage procesory a podporována je Intel Turbo Memory 2.0.

Na uživateli bude záviset velikost SSD disku, který může být 32 GB či 64 GB. Notebook E4200 dále nabízí eSATA port, FireWire, dva USB porty, DisplayPort, čtečku paměťových karet, TPM a snímač otisků prstů. Notebook E4300 s displejem o velikosti 13,3“ pro změnu nabízí klasické mobilní procesory společnosti Intel, integrovanou DVD vypalovačku či Blu-ray mechaniku a uživatel si může vybrat SSD disk či klasický pevný disk. Hmotnost tohoto notebooku je 1,36 kg. Oba by měly být dostupné zhruba v září či říjnu.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy