Dostatečný výkon notebooků ACER Nitro 5 i pro hraní moderních her za příznivou cenu

PRAHA, 26. května 2017 – Společnost Acer představila novou řadu notebooků Nitro určenou pro příležitostné hráče. Jako první z nové rodiny Acer Nitro poskytuje řada Nitro 5 dobrou rovnováhu mezi výkonnými funkcemi a ostrým, stylovým designem. Acer nabízí řadu konfigurací, které jsou vybaveny populárními grafikami a procesory. Poskytuje tak uživatelům široký výběr, který splňuje různé potřeby a rozpočty.

Hráči si mohou vybrat z konfigurací  vybavených až grafickou kartou NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti společně s procesorem Intel® Core™ i7 sedmé generace. Všechny tyto modely jsou vybaveny operačním systémem Windows 10 a podporují až 32 GB paměti DDR4 2400 MHz.

Vybrané modely1 jsou vybaveny superrychlými PCIe SSD (s kapacitou až 512 GB) pro zrychlení zavádění operačního systému i zkrácení doby načítání her. K dispozici budou i konfigurace osazené navíc klasickým až 2TB pevným diskem pro ukládání objemných dat. Gigabitový ethernetový port poskytuje rychlé a spolehlivé připojení k síti, zatímco bezdrátová technologie 802.11ac 2x2 MIMO přináší rychlý bezdrátový přístup k síti. Do komplexního výčtu portů patří jeden port USB 3.1 typ C (Gen 1), jeden neustále napájený USB 3.0, dva porty USB 2.0 a HDMI 2.0. Žádný herní notebook se samozřejmě neobejde bez řešení efektivního odvodu tepla a zachování optimálního chodu systému. Nitro 5 je vybaven dvěma ventilátory s technologií Acer Coolboost™, která umožňuje ventilátorům dosáhnout vyšší rychlosti, což má za následek lepší chladicí schopnosti. Současně tato technologie uživatelům přináší možnost ručně řídit proces chlazení, což se hodí v případech, kdy vysoká zátěž vyžaduje dodatečnou podporu.

Všechny modely nabízí 15,6" Full HD (1 920 × 1 080 px) IPS  displej s věrnými barvami, zatímco Dolby Audio™ Premium a technologie Acer TrueHarmony™ poskytují zvuk s neuvěřitelnou hloubkou. Všechny tyto funkce pracují v tandemu a poskytují působivé zážitky jak při hraní her, tak například při sledování filmů. 
Nitro 5 se může pochlubit sofistikovaným designem s matným černým šasi s vlasovou povrchovou úpravou. Hladké elegantní červené prvky se linou podél zadní části notebooku, nad výraznými černými průduchy chlazení. Klávesnice má červené podsvícení a klávesy AWSD jsou společně s touchpadem navíc zvýrazněny červenou barvou pro snadnější používání.

Cena a dostupnost

Acer Nitro 5 bude v oblasti EMEA k dispozici EMEA v srpnu za cenu od 1 099 €.

Přesné specifikace, ceny a dostupnost se budou lišit v závislosti na zemi prodeje. Chcete-li se dozvědět více o dostupnosti, specifikacích produktů a cenách, navštivte stránky www.acer.cz.

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy