Právě se nacházíte:

Drsňáci od ASUS

Na konci minulého týdne se mezi novinkami objevila zmínka o odolném UMPC a notebooku od firmy ASUS. Dnes Vám přinášíme trochu bližší informace i s obrázky.


UMPC Hermes s úhlopříčkou displeje 7palců má ochranu proti nárazu, je velmi odolné a samozřejmě je i mobilní. Nechybí mu ani ochrana proti kapalinám a prachu, čehož je dosaženo díky gumě, která zakrývá šasi přístroje. Bez újmy na zdraví, by měl Hermes přežít i pád z výšky 120cm.

O chod tohoto UMPC se stará procesor C7-M od firmy VIA Technologies. Procesor se chladí pouze pasivně a Hermes bude dodáván SSD na místo klasického HDD. Další výbavou by měla být čtečka karet, GPS modul a zařízení připojitelná k vrchní části přístroje.

Notebook N13i má LCD displej s úhlopříčkou 13,3palce a je vybaven procesorem Intel Core 2 Duo. Displej je upevněn na kloubu, který umožňuje jeho otáčení v horizontálním směru. Notebook obsahuje i moduly pro bezdrátovou komunikaci podporující IEEE 802.11a/b/g, Bluetooth a HSDPA.

V prodeji by se měli tyto kousky objevit na konci srpna nebo na začátku září. Hermes ve standardní konfiguraci bude stát 700$ a N13i 3000$.

N13i


Zdroj: laptoplogic

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy