ECS a notebook G10IL nabídne „Diamondville“ a 8,9“ či 10,2“ displej

Společnost ECS poodhalila další parametry chystaného notebooku ECS G10IL, který bude spadat do kategorie sub-notebooků. Konkurovat by tak mohl například nejprodávanějšímu kusu v této oblasti, notebooku ASUS Eee PC.

ECS poprvé ukázala notebook před pár týdny na přehlídce CeBIT. V notebooku nalezneme tři USB 2.0 porty, webovou kameru s rozlišením 1,3 Mpixelu, čtečku paměťových karet 4-in-1 a Ethernetový port. Stejně tak můžete využít klasický modem, Wi-Fi, Bluetooth 2.0 a HSDPA 7.2.

Notebook si budete moci pořídit s displejem o úhlopříčce 8,9“ či 10,2“ a založen bude na Diamondville (Intel Atom) procesorech. Mezi parametry dále nalezneme Intel 945 GSE/ICH7M a notebook obsahuje jediný DIMM slot a maximálně můžete použít 2GB operační paměti DDR2. Nabízena je možnost zvolit klasický pevný disk či SSD a čtyřčlánkovou či šestičlánkovou baterii. Možnost volby je i na poli operačního systému, zvolit můžete Windows XP či Linux. Varianta s Linuxem však přijde o něco později, konkrétně se hovoří o létě.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy