Emgeton Consul 2 - další z řady „levných“ tabletů

  Společnost Emgeton uvedla na trh nový 9.7“ tablet. Je cenově dostupnější a přitom příliš neztrácí na výkonnosti oproti konkurenci.

Emgeton je pro celou řadu uživatelů neznámou značkou. Stále se dozvídáme o nových tabletech a všemožných zařízeních, většinou se ale jedná pouze o výrobky pár elitních výrobců. Méně známé společnosti ovšem také nevyrábí špatnou výpočetní techniku. Pojdmě si představit jeden z takových produktů, je jím tablet Emgeton Consul 2.

Na první pohled se jedná o tablet jako každý jiný, není zde příliš mnoho odlišností. Jde se o velmi tenký tablet s rozměry 243 × 190 × 9 mm a hmotností 577 gramů. Tablet disponuje velkým 9.7“ LCD IPS dotykovým displejem s rozlišením 1024 x 768 bodů, jedná se tedy o klasický poměr 4 : 3.

Velikost displeje a rozlišení je plně dostačující pro běžné surfování po internetu, čtení elektronických knih, sledování filmů,  prohlížení emailu nebo pro základní pracovní úkony. Pro tyto účely je také dostačující, ale nijak výrazně výkonné, hardwarové vybavení tabletu.

O chod tabletu se stará 1,2 Ghz procesor ARM Cortex A8. Operační paměti jsou typu DDR3 o velikosti 1G. Data je možné ukládat do 16GB interní paměti, kterou můžete rozšířit pomocí MicroSDHC karet do velikosti 32 GB.

Na přední straně přístroje naleznete dvou megapixelovou webkameru, sloužící například pro videohovory. Na zadní straně se nachází 2Mpx fotoaparát. Pro připojení sluchátek je zde klasický 3,5 mm jack konektor. Tablet má také rozhraní USB 2.0 a pro kvalitní obrazový výstup nechybí HDMI konektor. Přístroj podporuje všechny základní audio i video formáty.

Tablet můžete připojit k bezdrátové síti pomocí typického Wifi rozhraní 802.11 b/g/n. 

Průměrná cena na českém trhu se pohybuje okolo 6500 Kč

 

sugy

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy