Ergonomické stojany pro notebooky

S rapidně se snižujícími cenami přibývá uživatelů notebooků; a zároveň narůstá počet uživatelů, kteří notebook používají jako svůj jediný počítač. Zlepšení ergonomie práce proto jistě přivítá nejeden z nich.

Za notebookovými stojany "stojí" společnost APC, nebo-li American Power Company, která se rozhodla svými výrobky zlepšit uživatelský komfort a produktivitu práce na notebooku. Ano, jedná se o stejnou společnost, která i v našich zeměpisných šířkách exceluje v oboru záložních zdrojů a dalších výrobků "energetické ochrany". Stojany, které vám dnes chceme představit, byly zkonstruovány za účelem zlepšení komfortu práce s notebookem, respektive mají omezit možnost vzniku bolesti, která postihuje aktivní uživatele laptopů. Jedná se hlavně o bolest zádových a krčních partií a samozřejmě i zápěstí. Při průzkumech mezi uživateli notebooků se totiž ukázalo, že hlavním problémem je nízko umístěný displej nutící k nepřirozenému držení hlavy a případně i zad.

Nové řešení je zaměřeno právě na možnost regulace výšky displeje, resp. celého notebooku v různých úrovních. Stojan nejen že zlepšuje ergonomii práce, ale zlepšuje i chlazení notebooku, čímž se zvyšuje výkon přístroje a životnost baterií.

Výrobce představuje hned několik modelů lišících se cenou, možnostmi a vybavením.

  • Nejlevnější z modelů je vhodný pro uživatele, kteří "nepotřebují ke štěstí mnoho" a jsou spokojeni s notebookem jako standardním pracovním nástrojem. Je vybaven pouze tkaninou na speciálním rámu, a umožňuje nastavit výšku notebooku v 5 stupních. Stojan je otočný o 360°. Parametry: Maximální výška: 3,18 cm / Maximální šířka: 27,31 cm / Maximální hloubka: 20,32 cm / Hmotnost: 0,23 kg

Doprovodný obrázek

 

Doprovodný obrázek


  • Další z modelů se již může snadno stát skutečně pevnou součástí pracoviště a nabízí podstatně vyšší komfort v designově velice elegantním provedení. Tento stojan, stejně jako poslední z modelů, dokáže nahradit externí monitor. Parametry: Maximální výška: 12,19 cm / Maximální šířka: 27,94 cm / Maximální hloubka: 29,97 cm / Hmotnost: 0,83 kg

Doprovodný obrázek

 

Doprovodný obrázek


  • Poslední modely pak nabízí maximum možného pohodlí. Stojany se dají natáčet, zvedat a navíc obsahují i podporu chlazení. V mnohých případech díky svým možnostem dokáží uživateli nahradit i tak často používaný externí monitor. Zajímavé jistě jsou i 4 integrované USB 2.0 porty pro snadnější připojení notebooku k používaným periferiím. Parametry: Maximální výška: 12,19 cm / Maximální šířka: 27,94 cm / Maximální hloubka: 29,97 cm / Hmotnost: 1,09 kg

 

Doprovodný obrázek


Jak jsem zmiňoval výše, liší se jednotlivé modely cenou - a nutno podotknout, že značně. Zatímco nejlevnější z nich přijde uživatele na 19.99 USD, za nejdražší pak zaplatí 99.99 USD. I přes celosvětovou přítomnost produktů tohoto výrobce lze bohužel zatím stojany zakoupit jen v severní Americe (že by inspirace pro české prodejce?) Více informací a obrázků naleznete na stránkách výrobce www.apc.com .

Doufám, že Vás nové výrobky této společnosti zaujaly a věřím že i na stolech našich managerů, či případně poslanců bude v práci pomáhat právě některý z nich.

Na shledání nad dalšími články se těší

Michael

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy