GSM / GPRS FM Sony Ericsson GC85 (EDGE+ GPRS+ CSD+ SMS)

Sony Ericsson modem GC85 umožní on-line práci prakticky kdekoliv a to jak s novou EDGE technologií, tak i přes klasické GPRS. Tento modem poskytuje naprostou volnost v komunikaci bez omezení efektivity. Stačí jen zasunout SIM kartu.

Univerzální provedení tohoto tri-band modemu umožní jeho použití ve více než 160 zemích celého světa. Přístup k vašemu e-mailu, firemní síti nebo internetu je možný přímo z vašeho notebooku pomocí EDGE, GPRS nebo standardního GSM spojení (CSD). Karta tedy umí komunikovat všemi dostupnými způsoby a je na vás vybrat si ten nejrychlejší, nejdostupnější...
Samozřejmě lze pracovat i s SMS a faxem.

Vždy on-line budete s EDGE i GPRS. Už nebude třeba zdlouhavě navazovat spojení. Informace jsou přijímány nebo odesílány automaticky a okamžitě. Navíc je zpoplatňován objem přenesených dat, takže můžete být stále ve spojení bez zbytečných výdajů.

Doprovodný obrázekPohodlnost komunikace je velkou předností PC Card modemu. Již není nutné vozit kabely nebo se obávat nízké spolehlivosti infra přenosu. Váš telefon bude určen jen pro hlasovou komunikaci a už se nestane, že po delším datovém spojení dojdou jeho baterie.

Cenová efektivita je dalším přínosem kombinace notebooku a GC85. Rychlé a kvalitní spojení snižuje provozní náklady a možnost samostatné datové SIM karty umožní jednodušší přehled o nákladech na komunikaci.

Rychlost je dnes nejdůležitější vlastností modemů - s GC 85 volíte v současnosti nejrychlejší modem. GC85 je multislot GPRS class 10 zařízení s podporou konfigurace 4+1 a 3+2 (down/uplink). Dovoluje tedy teoretické maximální rychlosti (příjem/vysílání) do 53,6kbps/26,8kbps pro GPRS a 247,4kbps/123,7kbps pro EDGE.

Velkou výhodou je i velikost standardní PCMCIA karty bez prodloužené části - kartu lze ponechat ve slotu například i v brašně.

Podpora SMS zpráv nad 160 znaků je velice užitečná pro přenos delších textů. Řada jiných produktů zasílá delší zprávy jako několik standardních SMS, které potom příjemce obdrží jednotlivě (bez záruky pořadí).

Sony Ericsson update service je bezplatná služba pro zákazníky, která umožní uživatelsky jednoduchým způsobem upgrade firmware karty přímo z webu výrobce. Kartu lze tedy jednoduše přizpůsobit i novým komunikačním protokolům.

Anténa je otočná a odnímatelná. V případě nutnosti (nekvalitní signál) je možné pomocí redukce připojit externí anténu. Redukce je na SMA konektor, v nabídce máme i externí anténu (SMA) s 2m kabelem a magnetickým uchycením (nemusí se použít, anténa stojí i na rovné ploše).

GC85 je kompatibilní s Windows 98SE/ ME/ 2000/ XP a lze zasunout do libovolného PCMCIA slotu Type II.

Odkaz na stránku výrobce: http://www.sonyericsson.com/GC85/

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy