Hledáte outdoorový odolný notebook? Toto je Vaše "výhra"

Nepříliš známý výrobce notebooků NEC uvedl na trh novinku. Hlanví specifikací jejich modelů je dostupná cena, ale hlavně ultralehkost při odolnosti. Novinka, kterou jsem již zmínil je NEC VestaPro UltraLite.

Nepříliš známý výrobce notebooků NEC uvedl na trh novinku. Hlanví specifikací jejich modelů je dostupná cena, ale hlavně ultralehkost při odolnosti. Novinka, kterou jsem již zmínil je NEC VestaPro UltraLite. Jedná se o prcka, který váží jen 996 gramů (nicméně dokáže na sobě unést váhu až 150 kg, aniž by se nějak mechanicky poškodil - to je při nejmenším obdivuhodné). Díky svým rozměrům (nikde jsem nedohledal jaké přesně jsou, ale kdyby se to někomu náhodou povedlo, rád článek aktualizuji..;) - ale každopádně bude malý..;) ) a váze nečekejte nějaký ultra výkonný stroj. Obdarovám bude procesorem Intel Pentium M 753 - 1,2 Ghz (Ultra Low Voltage edition, 400 Mhz FSB, 2MB L2 cache). V důsledku použití zastaralého čipsetu Intel 855GME je vybaven relativně pomalými paměťmi typu DDR2 (256 MB). Pevný disk s kapacitou 20 GB toho taky zrovna moc nepojme. Ještě musím zmínit integrovanou grafickou kartu Intel Extreme Graphics 2 a displej s úhlopříčkou 12,1" (rozlišení 1024x768 pixelů).

Perspektiva


Jak už bylo řečeno na začátku, je to notebook pro outdoorové uživatele (to znamená že notebook je konstruovaný na extrémní zacházení) a běžné činnosti které se od notebooků vyžadují (čtení mailů, surfování, sledování filmů, ...) určitě bezproblémově zvládne. Gamesy na něm moc nezapaříte, ale to není až tolik podstatné. Čtečka otisku prstů zabudovaná přímo v těle notebooku je z bezpečnostního hlediska určitě super zpráva.

Klávesnice


Víko


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy