HP Compaq Presario v2000 – nenápadný krasavec

Důležitosti notebooků se širokoúhlými LCD displeji si všimli všichni význační výrobci. Společnost HP uvádí na trh notebook Compaq Presario v2000 s 14" LCD. Počítač lze osadit procesory Intel Celeron 1,5 GHz nebo Pentium M o frekvenci až 1,7 GHz.

Jak praví informační materiály výrobce, notebook je určen manažerům pohybujícím se mezi kanceláří a domovem i studentům, kteří chtějí pracovat také ve škole. Širokoúhlý displej je mimo sledování DVD vhodný i pro práci, jeho výhody oceníte např. při zobrazení tabulek.

Procesory dostupné pro tento notebook jsme si uvedli v perexu, zbývá dodat, že CPU bude sekundovat až 1 GB operační paměti. Pevné disky budou dodávány o velikostech 40, 60 a 80 GB, vždy s 4200 RPM. V dnešní době by Presario mohlo být osazeno rychlejším pevným disk, rozdíl v rychlosti oproti 5400 RPM je znatelný.

Grafickou kartu je Intel Extreme Graphics. Jedná se tedy o typ integrovaný na základní desce, jehož primárním využitím jsou kancelářské aplikace. Již zmíněný LCD panel má rozlišení 1280 x 768 obrazových bodů (WXGA).

Po stranách notebooku najdeme 3 USB 2.0 porty, 1x FireWire (IEEE 1394), PCMCIA typu II, čtečku 6 druhů paměťových karet, výstup S-Video, konektor pro sluchátka a mikrofon. Nechybí porty pro ethernet a modem.

Compaq Presario v2000 je možné zakoupit se třemi optickými mechanikami: buď DVD 8x, nebo kombo DVD a CD-RW, v nejdražší variantě objevíte 4x DVD+RW/R & CD-RW.

Notebook váží 2,36 kg. Zakoupit jej můžete na webu hpshopping.com za 929 USD.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy