HP Folio 13 - první ultrabook od HP

  Společnost Hewlett packard přivádí na český trh svůj první ultrabook. Dle HP je vhodný na užívání v práci i na domácí zábavu.

 

HP uvedla na trh svůj první ultrabook HP Folio, který je osazen nejnovějšími procesory Intel® Core™. Procesory využívají technologii Intel Rapid Start, která by měla urychlit start notebooku i probouzení z režimu spánku. Operační paměťi jsou DDR 3 o frekvenci 1333 Mhz.

Mezi další technologie, které nové Folio využívá, patří HP coolsense, díky které by ultrabook měl být celkově chladnější a neměl by nastat problém s přehříváním.

HP Folio13 je velmi tenký ultrabook silný pouze 18 milimetrů.  Displej BrightView má úhlopříčku 13,3"  a umožňuje HD rozlišení (1366 x 768). Celková hmotnost ultrabooku je 1,5 kilogramu. HP Folio13 je rovněž vybaven podsvícenou klávesnicí, díky které můžete pohodlně psát i v místnostech s horším osvětlením.

Uživatelská data jsou v HP Folio13 ukládána na disk typu SSD s kapacitou 128GB. Ve výbavě je rovněž zvukový systém Dolby Advanced Audio a webová kamera HP TrueVision HD a nechybí podpora USB 3.0.

HP Folio13 by měl vydržet na jedno nabití baterie až 9,5 hodiny, což ho řadí mezi ultrabooky s nejdelší výdrží. Cena na českém trhu se pohybuje okolo 24 000 Kč.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy