HP Pavilion dv1000 – druhý do party

S notebooky přehrávající DVD filmy bez startu systému se nám v poslední době roztrhl pytel. Všichni hlavní výrobci již mají v této kategorii svého zástupce (nebo alespoň usilovně pracují na uvedení). HP se může pochlubit dokonce dvěma zástupci, k nedávno uvedenému Presariu v2000 přibyl Pavilion dv1000, kterého si dnes představíme.

Kam notebook zařadit? HP píše, že se jedná o mobilní počítač poskytující dostatek výkonu pro práci i multimédia. Při pohledu na tělo Pavilionu nás může napadnout i další využití – reprezentace majitele. V dnešní době, kdy na běžné prezentace notebooky svým výkonem stačí a uživatelé investují raději do kvalitního projektoru, začíná čím dál více kupujících klást důraz i na design.

O dostatečný výkon při práci i zábavě se stará procesor Intel Pentium M o frekvenci 1,6 nebo 1,7 GHz. Operační paměti bude v základní výbavě 256 MB, je možné zakoupit modely s 512 MB nebo 1024 MB paměti. V případě potřeby lze operační paměť rozšířit až na vynikající 2 GB.

HP Pavilion dv1000 je osazován pomalými 4200 RPM notebookovými (2,5") disky o kapacitách 40, 60 a 80 GB. Grafická karta Intel Extreme Graphics je integrována na základní desce. Jedná se ale o jednu z nejvýkonnějších karet se sdílenou pamětí, jaká je v dnešních noteboocích k dostání (výkonnější jsou karty od ATI). Úhlopříčka LCD displeje měří 14", jeho rozlišení je 1280 x 768, jedná se tedy o WXGA displej.

Notebook z boku


Mezi porty najdeme FireWire sloužící k připojení převážně digitálních kamer a přehrávačů, 3 USB 2.0 porty a slot na PCMCIA karty typu II. Majitelé digitálních fotoaparátů a hudebních přehrávačů uvítají čtečku šesti formátů paměťových karet. Na boku nechybí nutný ethernet a dnes již málo používaný konektor pro modem. K integrované zvukové kartě je možné připojit stereo sluchátka a mikrofon.

Základní model obsahuje "pouze" osmirychlostní DVD, za příplatek dostanete kombo DVD & CD-RW.

HP Pavilion dv1000 váží samotný 2,4 kg. Pokud na váhu přidáte ještě dodávaný zdroj, celková hmotnost se zvedne na 2,9 kg. Informace o notebooku najdete na webu hpshopping.com. Některé obrázky byly převzaty z webu NotebookReview.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy