It´s a SONY )in JAPAN(

Tak nějak by se měl jmenovat následující článek. Ač nepopisuje notebook, je to jistě zajímavý výrobek, který by si našel příznivce i mimo Japonsko, kde se začal teprve nedávno a nutno říci že s úspěchem prodávat.

Konkrétně se jedná o multimediální přehrávač audio a video souborů HMP-A1 , který v sobě nezapře svého výrobce. Elegantní a přitom střídmý design, stříbrné provedení, kvalitní displej a kvalitní zvuk. K tomu náleží ještě 20 GB harddisk umožňující uložení až 300 hodin hudby ve formátu MP3 (nemusí se tedy konvertovat do formátu ATRAC).

Doprovodný obrázek

HMP-A1 je ideálním společníkem na cesty pro všechny, kteří nevlastní odpovídajícím způsobem vybavený notebook, nebo alespoň řádně vybavené PDA. Jak jsem zmiňoval již na začátku jedná se p přehrávač audio, ale i video souborů. Konkrétně pak ve formátu MPEG1/2/4. Kromě přehrávání oblíbených zaznamenaných pořadů, či filmů na cestách, může tato "hračka" dobře nahradit i video např. na v hotelovém pokoji, kde si bude uživatel chtít zpříjemnit svůj pobyt. K tomuto účelu slouží standardní AV výstup (škoda že schází vstup pro nahrávání).

Doprovodný obrázek

Celý výrobek je zpracován skutečně s citem pro detail a tak třeba potěší, že je určen jak pro praváky, tak i pro leváky, resp. že jde ovládat jak jednou, tak i druhou rukou. Obraz se prostě přetočí do příslušné polohy. Obraz? No jistě, vždyť kvalitní barevný LCD displej s úhlopříčkou 3,5", na který jsme zvyklí např. z  videokamer, či z PDA, k tomu přímo vybízí.

Doprovodný obrázek

Komunikaci s PC, kde se indikuje jako externí HDD, zajišťuje dostatečně rychlý USB 2.0 port, díky kterému není ani třeba na načtení  dat čekat příliš dlouhou dobu.

Doprovodný obrázek

Tak co, máte zájem? Jestliže ano, musím Vás bohužel zklamat informací že na český trh se zatím (pokud je mi dobře známo) tento přístroj nechystá. V každém případě si jej lze koupit přímo v Japonsku, nebo na některých specializovaných serverech v USA. My vycházíme z Japonských zdrojů a proto omluvte abecedu KATAKANA, která je na displeji použita namísto námi oblíbené latinky.

Doprovodný obrázek

Stručná technická specifikace:

NázevHMP-A1
Velikost HDD20 GB
Velikost displeje3,5"
Rozlišení displeje320 x 240
Podporované formáty
Video
  • MPEG1
  • MPEG2
  • MPEG4
Audio
  • MP3
  • WAV
Obrázky
  • JPEG
PortyUSB 2.0 / AV mini jack
NapětíDC 5,2V
Doba nabití akumulátorů2,5 hod přes standardní napájení a 7 hodin přes USB port
Rozměry129,6 x 75,6 x 22 mm
Hmotnost250 g
Standardní součásti dodávkyAC adaptér, USB kabel, AV kabel, sluchátka, dálkové ovládání, poutko na ruku, pouzdro, uživatelský manuál a CD s ovládacím SW

Na závěr ještě cena - ta se pohybuje na úrovni 750,-USD.

Těším se na setkání nad dalšími články.

M.R.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy