Jaké přijdou novinky do světa notebooků?

Proběhl CES - americká show spotřební elektroniky, na které se předváděly i nové modely notebooků, co nás tedy čeká za novinky v roce 2010? Podíváme se však i na výsledky posledního roku.

Jak šly notebooky na odbyt minulý rok?

Letošní vánoce hlásil Czechcomputer zvýšený zájem o mininotebooky, prý zvláště v červeném provedení, jak prohlásil Stanislav Gaj, ředitel czc.cz v rozhovoru pro server WEBReporter.cz.
V témže rozhovoru také padlo, že obzvláštní zájem byl o netbook ASUS UL.
 
Na americkém trhu však vládne DELL se svými notebooky na míru a hlavně dlouhodobou kvalitou
své značky. Na třetí místo v prodejích se však již dostává ACER, který v pokrytí trhu vzrostl
oproti loňskému roku o více jak 50%, na 12,6 procenta (dle agentury IDC.) I na něj se podíváme.

Jaké novinky tedy přijdou na trh v tomto roce?

Na letošním CES - americké show spotřební elektroniky se představil nový netbook ASUS EEE PC 1008P, navrhovaný Karimem Rashidem, který nově pomáhá ASUSu dostat jejich produkty na lepší designovou hladinu.
K návrhu tohoto modelu se ASUS spojit s designérem Karimem Rashidem, který jim nyní pomáhá přivést i do této řady trochu stylu.
Příjemným bodem tohoto netbooku, kromě jeho vhledu na motivy aligátoří kůže je to, že již v základě počítá s pozdějším přidáním rozšířených baterií. Na spodku netbooku je přihrádka, která se dá vysunout a standardně dodávanou baterii máte možnost nahradit za baterii rozšířenou. Tímto tahem máte, dle oficiálních informací od ASUSu, možnost výdrž netbooku více jak zdvojnásobit.
Na spodní části netbooku je vysunovací přihrádka která usnadňuje přidání rozšířených baterií. Jakmile tedy přijdou rozšířené baterie na...

Baterie do notebooků a netbooků

Když jsme narazili na téma baterií, máme dobrá doporučení na eshop c-baterie.cz který je pravděpodobně nejpřehlednějším eshopem s bateriemi do notebooků a netbooků na českém trhu.
 

Nový netbook od DELLu

Na letošním CES se DELL předvedl obnovením své série Mini. S Netbookem DELL Mini 10 přijde i nové rozlišení jeho obrazovky, které se má vyšplhat až na 1366x768. Dále bude netbook vybaven chipem pro 720p HD video, svoje oblíbené filmy si tak budete moci prostudovat ve vysokém rozlišení. Netbook bude mít i interní GPS a HDTV přijímač. Špatné je že nemáme informace jak to bude s výdrží baterie tohoto netbooku DELL mini 10. Zaváděcí cena by měla v americe pohybovat okolo 300$, tedy v přepočtu zhruba 6000 kč, což z netbooku udělá jistě velmi zajímavé téma ke koupi.
I Dell se rozhodl zapojit se do boje o nejlepší netbook, a obnosvil tedy rozvoj své série Mini, seznamte se tedy s Netbookem Dell Mini 10.

A je tu netbook ACER

I ACER, který svými netbooky dominuje jak v čechách tak i na americkém trhu se nenechal zahanbit, a vynesl karty na stůl. Do rodiny ACER one přibude nový člen: Netbook ACER Aspire One 532h. Podobně jako DELL Mini 10 je tento netbook vybaven nejnovějším procesorem Pine trail N450 od firmy Intel. Avšak kromě toho se netbook nemá moc čím chlubit, rozlišením 1024x600 zůstává pod tržním průměrem, stejně tak i 1 GB operační pamětí a 160 Gb diskem. ACER tedy očividně sází na držení nízké ceny za udržení rozumné kvality. Nicméně pozitivní zpráva je že standardní baterie tohoto netbooku vydrží 10 hodin provozu. Jinými slovy jakmile se na trh dostanou rozšířené baterie do tohoto netbooku, budeme se pravděpodobně moci těšit až na 12 až 14 hodinovou výdrž..
 
 Acer svým novým netbookem cílí spíše na poměr cena-výkon, nicméně i přesto má netbook některé světlé stránky, například výdrž baterie.
To je pro dnešek dost, 
loučí se s vámi redakce 
Světa notebooků.

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy