Laptopy XO od OLPC se zpožďují

Nezisková organizace OLPC (One Laptop Per Child) oznámila, že bude moci jen stěží včas dodat své laptopy do USA a Kanady kvůli zpožděním ve výrobě.

Ve výsledku tak účastníci programu "Give 1 Get 1" (koupí si jeden pro sebe a jeden pro dítě v rozvojové zemi) asi své předobjednané laptopy tento rok ještě neuvidí.

XO laptopy měly vejít do výroby tento měsíc, aby se stihly vyrobit desetitisíce kusů pro země Peru a Uruguay, které si je jako první objednaly. Nyní to vypadá, že do Jižní Ameriky se laptopy do prosince už nejspíše nedostanou, aby si je tamější děti mohly vyzkoušet během letních prázdnin. A zpozdí se samozřejmě i program Give 1 Get 1, v rámci kterého si lidé v USA a Kanadě mohli za 399 USD objednat své XO laptopy. Nyní tak program OLPC opět ztrácí na pověsti.

Momentálně XO obsahuje procesor AMD Geode LX-700 na 433 MHz se zabudovaným grafickým jádrem, 256 MB DDR 266MHz paměti, 1 GB NAND flash paměti a 7,5" LCD s rozlišením 1200 x 900. Integrován je rovněž Wi-Fi adaptér, LAN, webkamera, mikrofon a reproduktory.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy