Lenovo ThinkPad X1 Carbon: Nejlehčí profesionál na světě

• Světově nejlehčí 14palcový Ultrabook určený pro byznys • Odolné tělo z uhlíkových vláken odolá i náročným podmínkám profesionálů na cestách • Celodenní výdrž baterie a volitelná podpora připojení LTE-A přináší možnost efektivní práce téměř odkudkoliv  

 

Společnost Lenovo přináší na náš trh nejnovější generaci profesionálního Ultrabooku ThinkPad X1 Carbon. Ten je součástí nové produktové rodiny X1 zařízení a podobně jako předcházející generace ctí všechny legendární vlastnosti notebooků ThinkPad. Ultrabook nově přináší volitelné vysokorychlostní připojení LTE-A, různé druhy extrémně rychlých úložišť a extra zabezpečení pro všechna data. Lenovo ThinkPad X1 Carbon ocení všichni uživatelé, kteří potřebují maximální výkon kdekoli a kdykoli. 

Ideální na cesty i do kanceláře

Nový ThinkPad X1 Carbon je se svým tenkým 16,5mm profilem a váhou začínající na 1,2 kg nejlehčím Ultrabookem na světě. To však neznamená, že by postrádal kvalitní provedení a odolnost, kterými jsou notebooky ThinkPad proslulé. Díky konstrukci z uhlíkových vláken, která se používají například při konstrukci letadel a větrných turbín, je tento notebook skutečně odolným společníkem. Bez problémů si poradí se změnami teplot, vlhkem, prachem a dokonce i velkou nadmořskou výškou. Všechny tyto vlastnosti prověřilo testování podle armádních standardů 
MIL-SPEC. 

Notebook na první pohled zaujme 14palcovým IPS displejem s rozlišením až WQHD (2560 x 1400), který nabídne mimořádně jasné barvy a široké pozorovací úhly pro pohodlnou práci. Nový X1 Carbon je vybaven 6. generací procesorů Intel i7 a operační pamětí až 16 GB RAM, což mu dodává vysoký výkon pro efektivní práci. 

Dostatek místa pro všechna osobní či firemní data zajistí 1TB SSD jednotka s PCIe NVMe rozhraním, která je dvakrát rychlejší než standardní SSD disk. Samozřejmostí je také vybavení pro maximální zabezpečení všech uložených dat – čtečka otisků prstů s dotykovým senzorem nebo technologie Intel vPro pro snadnou správu dat. ThinkPad X1 Carbon je také vybaven specializovaným TPM (Trusted Platform Module) čipem pro zabezpečení hardwaru.

Předinstalovaný operační systém Windows 10 Pro ještě zvýší efektivitu firemních uživatelů. Ultrabook je také vybaven certifikací Skype pro firmy, integrovanými reproduktory s technologií Dolby a HD webkamerou pro ničím nerušené videokonferenční hovory. Práci v kanceláři ještě usnadní volitelná dokovací stanice ThinkPad WiGig, kterou je možné s Ultrabookem bezdrátově propojit.

Profesionálové na cestách ocení také dlouhou výdrž na baterii, která jim poskytne až 11 hodin práce bez nutnosti nabíjení. Výhodou pro práci v kanceláři a na cestách je kromě odolné konstrukce i klávesnice odolná proti náhodnému polití a volitelná podpora vysokorychlostního připojení LTE-A.
 
Nová generace Ultrabooku Lenovo ThinkPad X1 Carbon je na našem trhu dostupná od února za cenu od 47 904 Kč včetně DPH.

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz. Informace o Lenovo teamu pak naleznete na www.lenovoteam.cz. Nově byly spuštěny stránky www.thinkserver.cz, které přinášejí nabídku serverů společnosti Lenovo.
 

 

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy