Právě se nacházíte:

Logitech Quickcam Pro

Logitech se spojil se specialistou na optiku, firmou Carl Weiss, a dal vzniknout novým web kamerám, které nejsou, jak tomu u těchto kamerek bývá, jen nějakými plivátky s nízkým rozlišením.


Quickcam Pro 9000 a Quickcam Pro pro notebooky jsou posledními přírůstky do široké rodiny webových kamer od firmy Logitech. Ta je momentálně největším prodejcem web kamer na světě.
Kamery Quickcam mají čočky Carl Weiss, stejné jako například digitální fotoaparáty Cyber-shot od Sony. Zajímavostí je i to, že kamery mají zabudovaný systém automatického ostření, který pomáhá udržet obraz čistý a jasný.

Logitech udává, že kamery jsou schopné snímat obraz rychlostí 30 snímků za sekundu a podporují HD video o rozlišení 720pixelů. Jejich rozlišení je tedy 960x720. Obě web kamery jsou vybaveny i dvou magapixelovými senzory pro snímání fotek.

Quickcam Pro 9000 má flexibilní stojánek, který umožňuje její připevnění na téměž každý monitor, a Quickcam Pro pro notebooky přichází s cestovním pouzdrem a pružný úchytem pro připevnění k počítači.

Oba modely budou k dostání již příští měsíc za cenu okolo 100$.

Zdroj: tgdaily

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy