Mikro-notebook s DVD mechanikou? Proč ne!

Obliba malých - tzv. mini, či případně mikro-notebooků u nás není veliká. Na jednu stranu je to způsobeno téměř naprostou absencí přístrojů této řady u našich prodejců, na druhou pak vysokou cenou pořizovaného zařízení v zahraničí.

Mezi přední výrobce přístrojů této kategorie se jednoznačně řadí společnost JVC. Ač je tato u nás známa spíše svou audio a videotechnikou, je na místě říci, že počet prodaných kusů mini notebooků této značky permanentně a strmě stoupá. Pod pojmem Mikro-notebook se pak skrývá zařízení, které nabízí výkon standardního notebooku, ovšem v těle o velikosti A5, což je zvláště pro použití na cestách velkou výhodou. Notebook se tak dostává na (a případně i pod) velikost manažerského záznamníku.

Doprovodný obrázek

Do současné doby však byli uživatelé mini notebooků odkázáni při své práci vždy jen na externí optické mechaniky. Lze samozřejmě namítnout, že ne vždy je třeba mít po ruce DVD, či CD-ROM mechaniku, ale jak se to už stává, ten "okamžik potřeby" přichází vždy, když si tuto externí součást zapomenete v kanceláři, nebo doma. Proto Vám dnes představíme zajímavou novinku - přístroj JVC MP-XV841 od výše zmiňované společnosti JVC. 

Výrobce jej začne prodávat již v červenci. A aby uživateli skutečně nic nechybělo, neobsahuje tato novinka pouze DVD, nýbrž o DVD/CD-RW mechaniku. Bohužel se integrací zvýšila hmotnost přístroje a to až na 1,4 kg, přičemž si předchozí modely držely svou hmotnost pod 1 kg. Je zajímavé, že k obohacení možností svého notebooku společnost přistoupila až po trvajících připomínkách ze strany uživatelů. Ti nejen že přiměli JVC integrovat optickou mechaniku, ale dopomohli i k integraci výkonnější baterie, která nyní dokáže v optimálním případě poháněn notebook až 5 hodin, což je na sledování DVD dostačující.

Doprovodný obrázek

Výrobce do tohoto modelu zabudoval také úsporný chip DOTHAN s frekvencí 1GHz, a integrace Wireless LAN v jeho nejnovější a nejrychlejší 802.11b/g verzi. Standardní paměť nabízí 256 MB a je rozšiřitelná až na 768 MB. Displej tohoto drobečka nabízí úhlopříčku 8,9" a rozlišení 1024 x 600 pixelů. Cena tJVC MP-XV841se bude pohybovat na úrovni 2.500,-USD - dle konkrétního vybavení. Na příští rok společnost JVC připravuje stejný model - ovšem s displejem o úhlopříčce 10,6"

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy