Notebook UMAX 5500WXC - moderní krasavec nabitý funkcemi

Dnes máme tu čest vám představit novinku na poli notebooků v portfoliu společnosti Umax. Jde o velmi povedený přístroj, s reprezentativním vzhledem a velice slušnými technickými parametry. Nechybí ani kvalitní 1,3 MPix kamera ve víku, možnost TV tuneru či SRS/WOW 3D technologie zvuku. O zobrazení se stará grafická karta ATI Mobility Radeon X700, špičkový výkon je zaručen.

Notebook UMAX 5500WXC je dle mého názoru po designové stránce skvěle zpracovaný. Z celé současné řady notebooků UMAX střední a vyšší třídy se mi líbí nejvíce. Na svou velikost (360 x 287 mm) je příjemně tenký (26 - 39 mm). Nemusíte se ale bát, že je to na úkor kvality, je vyroben z tvrzeného plastu. Víko displeje je z hliníku, takže už nehrozí prohýbání displeje, jak bývá zvykem u některých levných notebooků. Barevné zpracování je šedostříbrné, jak je trendem poslední doby. V zavřeném stavu víko a spodní část nehnutě drží, je jištěno dvěma západkami (jedna slouží jako zámek). Jeho hmotnost je díky zpevněnému šasí (výrobcem kterého je Clevo, model M560A) poněkud větší, připravte se na 3,4 kilogramu. UMAX 5500WXC má širokoúhlý 15,4 palcový displej.

Displej mě zaujal hned po otevření. Nejen tím, že nad ním je umístěna 1,3 MPix kamera, ale hlavně svou technologií zpracování, prakticky vůbec v něm nejsou vidět odlesky. Tuto skutečnost společnost UMAX nikde neinzeruje, možná by se dalo říct že je to můj subjektivní dojem. Ale i kdyby tomu bylo pravda, ve srovnání s množstvím notebooků, co mi prošly rukama, to musím vyzdvihnout. Podání bílé je hodně solidní, nepřišlo mi, že by táhla do žluté či modré. Jas je reguluje klávesovými zkratkami. Regulace podsvícení neprobíhá po krocích, ale zcela plynule, je nutné klávesy držet a pozorovat, jak se jeho intenzita mění. Na můj vkus by ale nejvyšší hodnota mohla být ještě o něco intenzivnější, záleží to však na vašem zvyku. Displej má rozlišení 1.280 x 800 bodů (WXGA), změřil jsem jeho viditelnou úhlopříčku, ta je 390 milimetrů.

Klávesnice není rozložena po celé šíři notebooku, po stranách zbylo místo na reproduktory. Při psaní se neprohýbá, stisky kláves jsou jisté. Nad klávesnicí jsou tři zkratkové klávesy (Web, Email, Media Player). Nepozoroval jsem žádné nepřiměřené zahřívání v oblasti klávesnice při vyšším zatížení, teplá byla jen oblast v místě, kde máte položenu pravou dlaň. Během práce není notebook nijak hlučný, ani když se spustí větráčky při vyšším zatížení.

Touchpad není nijak zvlášť zapuštěn, je v úrovni okolního plastu. V jeho pravé části je vyznačena oblast, která slouží jako simulace kolečka myši. Pod touchpadem najdete klasicky dvě tlačítka.

Váš další pohled by měl spočinout na spodní hraně notebooku. Najdete zde malý informační displej a tzv. Audio DJ, což je panel, sloužící k ovládání přehrávání optické mechaniky. Na displeji se v zapnutém stavu ukazuje velkými číslicemi čas, menšími ikonkami informace o zapnuté kameře, Wi-Fi, Bluetooth, práci harddisku, nabíjení atd. Displej je barevně podsvícený, jasný, skvěle čitelný.

Audio DJ panel umožňuje přehrávání audio CD a jako jeden z prvních notebooků na světě i CD s MP3 ve stavu, kdy je notebook vypnutý. Má to své výhody, spotřeba energie je hlavně nesrovnatelně menší, než kdybyste CD poslouchali přímo z nějaké aplikace při zapnutém notebooku. Stiskem tlačítka ON/OFF audio panel aktivujete, dále máte k dispozici tlačítka pro ovládání přehrávání (skladba vpřed/vzad, Play/Pause, Stop/Eject), tlačítka pro regulaci hlasitosti a tlačítko pro volbu opakování.

Kvalita reprodukce notebooku je naprosto špičková, patří mezi ty nejlepší, co jsem na notebooku slyšel. Napomáhá tomu technologie SRS WOW, která díky speciálním efektům vytváří dojem prostorového zvuku a vylepšuje zvukovou dynamiku.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy