Nová vypalovačka na cesty.

To, že v létě na Vašich cestách nemusí slušně pálit jen slunce, ukazuje nový výrobek společnosti TDK. Multi-formátová vypalovačka INDI zvládá pálení DVD až 12x rychlostí.

TDK nepředstavuje v tomto případě jen externí, mobilní variantu tohoto řešení, nýbrž i variantu interní. Vzhledem k podpoře multiformátu je nutné uvést na pravou míru rychlost uvedenou v hlavičce. Té vypalovačka dosahuje na médiích DVD+R, na DVD-R je to již jen rychlost 8x. Vypalovat je samozřejmě možné i na disky DVD+RW, DVD-RW stejně jako CD-R/RW. Společnost TDK zároveň svým jménem garantuje vysokou kompatibilitu vypálených DVD s běžnými stolními DVD přehrávači používanými v domácnostech.

Doprovodný obrázek

Jak říká pan Nick Ikeya, ředitel společnosti v oblasti HW product managementu, bylo cílem společnosti dostat na trh špičkové zařízení srovnatelné s profesionálními přístroji, ovšem za cenu odpovídající přístrojům nižší třídy: "Vzhledem k zákaznickému segmentu jsme se snažili, do maximální míry zjednodušit i nezkušeným uživatelům práci s touto mechanikou. Jednoduchý setup, softwarový balík s možností snadného upgrade, absolutní celistvost zapisovaných dat, stejně jako vynikající technická podpora - to vše můžeme a chceme nabídnout všem stávajícím i novým uživatelům."

Doprovodný obrázek

Co se týče interní varianty vypalovačky, je na ní znát, že pochází již z 6 generace přístrojů tohoto typu. Je ušitá přesně a na míru současným uživatelům stolních počítačů a to jak pro záznam, tak i pro reprodukci záznamů v té nejvyšší kvalitě. Externí vypalovačka vhodná zejména pro uživatele notebooků nabízí při stejné kvalitě ještě něco navíc. Tím "něčím" je možnost až 3 typů připojení - je tu FireWire, IEEE 1394 a USB 2.0 port.

Doprovodný obrázek

Ani na důkladnou softwarovou podporu výrobce nezapomněl: standardní součástí nabídky jsou následující programy a aplikace: Roxio Easy CD & DVD creator, Roxio DVDMax, PhotoSuite Lite. Doporučeným SW pak je DVD Builder, který nabízí uživatelům možnost se u svých počítačů cítit jak režiséři Hollywoodských studií. Střih domácího videa a tvorba filmů na profesionální úrovni, spolu s možností tyto rovnou uložit na DVD disk jsou příjemnou maličkostí pro každého, kdo má o tuto činnost zájem. Mezi další dodávaný SW patří AudioCentral umožňující komfortní práci s audio soubory a nesmím zapomenout ani na Disc Copier, který mimo jiné umožní i snadné kopírování dvouvrstvých DVD disků s kapacitou 9,6 GB na běžné, jednovrstvé DVD disky (4,7 GB)

Na závěr bych ještě rád zmínil onu příjemnou  cenu, o níž jsme hovořil již v úvodu. Tato byla stanovena u interní vypalovačky na 169,99 USD, u externí pak na 269,99 USD. Prodej bude zahájen v červenci tohoto roku.

Věřím, že Vás dnešní článek zaujal a těším se na setkání nad dalšími novinkami

MR

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy