Nové notebooky ThinkPad Edge pro podnikatele

Lenovo rozšiřuje své portfolio notebooků pro živnostníky a podnikatele o dva modely z řady ThinkPad Edge. Jedná se o notebooky vhodné nejen pro práci, ale i zábavu.

Společnost Lenovo uvádí na trh dva nové notebooky – 14ti palcový model ThinkPad Edge E430 a 15ti palcový model ThinkPad Edge E530.

Notebooky ThinkPad Edge E530/E430 budou dostupné s technologií NVIDIA Optimus, která umožní plynulé přepínání mezi integrovanou grafikou Intel HD a grafikou NVIDIA GeForce řady 630 (až 2 GB paměti). Když není potřeba grafického výkonu NVIDIA, vypne se její napájení a ovladač přesměruje požadavky na integrovanou grafiku. Tato technologie přispívá k delší výdrži baterie, jelikož výkonné grafické karty spotřebují značné množství energie.

Notebooky ThinkPad Edge nabídnou až 1 TB úložného prostoru na pevném disku, který lze kombinovat s 16 GB úložištěm mini-SSD pomocí softwaru Diskeeper ExpressCache. Lze tak urychlit start programů a o mnoho zkrátit dobu načítání operačního systému

Mezi další výbavu patří například rozhraní USB 3.0. Nechybí ani systémové nástroje pro automatickou údržbu a diagnostiku Lenovo Solution Center for Small Business, které obsahují například systém aktivní ochrany pevného disku Active Protection System. Díky němu se nemusíte bát v případě pádu notebooku o svá data na disku.

Notebooky jsou vybaveny integrovanou webovou kamerou s HD rozlišením s rychlostí snímání 30 snímků za sekundu. Dolby Advanced Audio zajistí kvalitní zvuk. Pro bezproblémovější volání pomocí Voip notebooky obsahují různé módy pro volání a rychlý přístup k mikrofonu, reproduktorům nebo ztlumení zvuku. Vybrané modely ThinkPad Edge E530 mají navíc displej s rozlišením 1600×900 bodů, takže si můžete promítnout HD film v dobrém rozlišení.

Nové notebooky ThinkPad Edge budou k dispozici od května 2012 za cenu od 9 200 Kč bez DPH.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy