Novinka od Asus – Nekonvenční PadFone

  Uvažovali jste o tabletu, notebooku, nebo novém mobilním telefonu? Můžete mít vše v jednom. Asus představuje svoje originální řešení.

 

Mobile World Congress 2012 přinesl mnoho novinek a tak trochu z poza velkých představení se nám ukázal i nový zajímavý PadFone od společnosti Asus.

Tato společnost nikdy nepatřila mezi největší na mobilním trhu a zaměřovala se především na notebooku. Časy se však mění a pole působnosti Asus taky. Po tabletu Asus Transformer s klávesnicí přichází PadFone

 

Jedná se o zajímavé synchronizování zařízení od mobilu po netbook. Nabízí možnost vkládat mobilní telefon přímo do těla tabletu. Nejlepší na tom celém je fakt, že jakákoliv činnost kterou jste měli zobrazenou na telefonu, se ihned přenese a zobrazí na tabletu.Vy tak máte možnost pohodlněji pokračovat v rozdělané práci. Nedochází k přerušení činnosti.

Tablet sám o sobě nemá žádný procesor, chybí mu také další základní hardware a je bez vloženého mobilní telefonu nefunkční. Nemusíte mít ale obavy o výkon, ten by měl být dostatečný. Samotný telefon má uvnitř dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz a grafickým čipem Adreno 225. Displej telefonu je 4,3 palcový Super AMOLED sHD rozlišením 960 × 540 pixelů. Díky technologii Asus Dynamic Display se při vložení telefonu do tabletu systém překonfiguruje na rozlišení 1280 × 800 pixelů, které poskytuje displej tabletu.

Nevýhodou by mohlo být opotřebením způsobené poškození mechanismu pro vkládání telefonu, ale nezbývá než společnosti Asus věřit, že takové problémy nehrozí. Dalším negativem se na první pohled zdá být náročnost na baterii, ale tady to Asus vyřešil skvěle a každá z částí včetně klávesnice obsahuje svoji vlastní baterii. Díky tomu by výdrž zkompletovaného zařízení měla být mnohonásobně vyšší.

Při koupi si budete moci vybrat z 16 GB nebo 32 GB varianty, která půjde rozšířit pomocí microSD karty. Telefon běží na nejnovější verzi Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Informace o ceně a dostupnosti Asus bohužel zatím neoznámil.

 

sugy

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy