Novinky z dílně “šedé eminence”

Společnost IBM představila nové modely vlajkové řady ThinkPad T Series včetně prvních modelů této řady s patnáctipalcovými displeji. Nové patnáctipalcové modely, optimalizované pro výkon a přenosnost, díky větším a jasnějším obrazovkám s vyšším rozlišením poskytují zvýšenou flexibilitu a pohodlí.

Vybrané modely patnáctipalcového motebooku IBM ThinkPad T42 a T42p jsou vybaveny technologií Flexview, jež nabízí ve všech směrech zorný úhel 170 stupňů.

IBM ThinkPad T42

Notebooky ThinkPad T42 a T42p jsou k dispozici s novými mobilními procesory Intel Pentium M, které nabízejí ještě vyšší výkon při mobilní práci a delší výdrž baterií. Nové počítače ThinkPad T42 a T42p budou k dispozici s procesory Intel Pentium M 735, 745 a 755 se 2 MB vyrovnávací paměti druhé úrovně (L2) a s procesory Intel Pentium M 1,5 GHz s 1 MB paměti L2.

Mobilní pracovní stanice ThinkPad T42p spojují mobilitu notebooku ThinkPad s vysoce výkonnou grafikou, nabízejí robustní grafickou kapacitu, značný výpočetní výkon a dlouhou výdrž baterií. S patnáctipalcovou obrazovkou se T42p ideálně hodí pro zobrazování podrobných návrhů, digitálního obsahu, multimediálních projektů i náročných inženýrských aplikací – v kanceláři i na cestách.


Vybrané modely počítače ThinkPad T42p, nejtenčí a nejlehčí mobilní pracovní stanice na trhu, nabídnou procesor Intel Pentium M 745 nebo 755, grafický procesor ATI Mobility FireGL T2 s podporou OpenGL, technologii Flexview, rozlišení UXGA (1600 x 1200), adaptér pro bezdrátové sítě 802.11 a/b/g a celé portfolio technologií IBM ThinkVantage. Součástí balíku technologií ThinkVantage je IBM Embedded Security Subsystem, integrovaný bezpečnostní čip a aplikace na ochranu firemních dat, zabezpečení hesel a ochranu před přístupem neoprávněného uživatele.

Počítače ThinkPad T42 a T42p se dodávají s širokou řadou technologií IBM ThinkVantage, které uživatelům zajišťují lepší zabezpečení, poskytují možnost volby a zjednodušují používání bezdrátových sítí. Zároveň pracovníkům IT usnadňují správu počítačů. Řešení IBM Rescue and Recovery with Rapid Restore poskytuje soubor nástrojů pro samočinnou obnovu, které pomohou uživateli diagnostikovat problém, získat nápovědu a obnovit počítač po zhroucení softwaru dokonce i v případě, že se primární operační systém vůbec nespustí. Toto řešení pomáhá se snadným zálohováním systému, obnovením poškozeného nebo vymazaného souboru i s obnovením počítače po naprostém zhroucení softwaru.

Protože u dnešních mobilních počítačů neustále hrozí, že spadnou na zem a budou poškozeny, nabízí IBM u počítačů ThinkPad T42 a T42p technologii Active Protection System na ochranu uživatelských dat (víc o této technologii se dozvíte ZDE).


Nové notebooky ThinkPad T42 a T42p byly navrženy s ohledem na mobilní uživatele a proto jsou některé modely vybaveny integrovaným bezdrátovým adaptérem, například Intel 802.11 b/g. Součástí obou nových modelů je softwarové řešení IBM Access Connections 3.0, které ukládá nastavení bezdrátových a pevných sítí a zjednodušuje uživateli přecházení mezi různými sítěmi.

Špičkový design
Společnost IBM jako jeden z prvních výrobců začala používat 9,5mm optickou jednotku Ultrabay Slim. Nyní IBM ve vybraných počítačích ThinkPad T42 a T42p uvádí novou jednotku ThinkPad Multi-Burner Ultrabay Slim Drive. Jedná se o nejtenčí a funkčně nejbohatší DVD vypalovačku společnosti IBM, která čte a zapisuje většinu formátů záznamu a umožňuje uživatelům archivovat a otevírat data, videa, fotografie a hudební soubory na vysokokapacitních discích DVD a CD.

Kromě tloušťky 3,05 cm a váhy necelých 2,40 kg se nejnovější patnáctipalcový IBM ThinkPad může pochlubit jednou z nejdelších výdrží standardních baterií na trhu. Vybrané modely vydrží až 6,4 hodiny. V nabídce volitelných baterií pro ThinkPad T42 a T42p najdete modely, s nimiž notebook vydrží pracovat až 9 hodin.

Ceny a dostupnost
Všechny nové modely ThinkPad budou k dispozici od 25. května 2004 prostřednictvím vybraných obchodních partnerů. Ceny modelů ThinkPad T42 začínají od 69 990 Kč.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy