Nový Ultrabook Asus ZenBook UX31E – pro nejnáročnější uživatele

Od začátku listopadu v České republice prožíváme obrovský rozmach přenosných počítačů nové generace, tzv. ultrabooků. V dnešním článku Vám představíme nejnovější přírustek od společnosti Asus.

Na první pohled můžete spatřit podobnost s MacBookem Air,právě ten byl pro Asus nejspíše zdrojem inspirace, ať už kapkovitým profilem u rozměrného touchpadu, nebo dalšími detaily.Díky velmi úzkým okrajům tento model působí ještě tenčí, než konečných 18 mm a celkem nízká je také jeho hmotnost, váží pouhých 1,4 Kg, což se zdá být nemožné, zvláště když zjistíte, že většina povrchů je kovová.

 

 

Tenký ale výkonný

Nový Zentbook od Asus běží na proceseru Intel Core i7-2677M typu Sandy Bridge,  který pracuje na frekvenci 1.9 Ghz a podporuje technologii TurboBoost, díky které lze navýšit frekvenci až na 2.9 ghz.

Operační paměti jsou typu DDR3 a velikosti 4GB s pracovní frekvencí 1333Mhz. O slušný grafický výkon se postará grafická karta Intel HD Graphic 3000, která nepostrádá  VGA ani HDMI výstup pro externí monitor. Svá data můžete ukládat na 256GB 6Gb/s SATA SSD pevný disk bez pohyblivých částí. Kvůli rozměrům sem ovšem nebylo možné umístit opitckou mechaniku.

Skvělý zvuk

Jendím z nejvýraznějších technologických inovacích v tomto ultrabooku je také jeho skvělé ozvučení. Technologie Asus SonicMaster, byla vyvinuta ve spolupráci s firmou Bang & Olufsen ICEpower®  se stará o hlubší, výraznější zvuk s větším frekvenčním rozsahem a tento ultrabook by díky ní měl dosahovat až  čtyřnásobně vyššího zvukového výkonu, aniž by se to projevilo na jeho hmotnosti nebo velikosti.

Nádherně vypadá

Vzhled Zentbooku od Asus je skvělý.  Ušlechtilé kovy z kterých je vyrobena velká část přístroje vypadají vskutku úžasně a působí líbivým dojmem, jsou také o mnoho odolnější oproti poškození  než běžné plasty.

Vysoká výdrž baterie

Výdrž je dalším pozitivem Zentbooku. Uvnitř Asusu UX31E se nachází čtyřčlánkový akumulátor Li-Pol s kapacitou 50 Wh, díky kterému vydrží až sedm hodin, při nenáročných činnostech, jako je například surfování po netu přes Wi-fi a se ztmaveným LCD. Ale ani v náročnejším provozu se nyvybíjí zrovna rychle a klidně můžete počítat s cca šesti hodinovou výdrží.

 

Orientační cena na českém trhu se pohybuje okolo 32 000 Kč

 

sugy

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy