Nový ultrapřenosný ThinkPad x300

Společnost Lenovo představuje nový ultrapřenosný ThinkPad X300, který je doposud nejtenčím notebookem ThinkPad – je tenký pohých 19 mm. Zároveň je velice lehký, váží jen 1, 4 kg.

Možná by stálo za to zmínit se o novém ThinkPad X300.
ThinkPad X300 není jen ultra-tenký a ultra-lehký je také ultra-funkční díky vysokému výkonu a všem potřebným funkcím.Nový ThinkPad X300 vlastní ultratnekou integrovanou DVD vypalovačku.Výdrž baterie je až 10 hodin.Nabízí nejnovější bezdrátové technologie a Gigabit Ethernet.Dále 3 USB porty,line in/line out a další...

ThinkPad X300 obsahuje SSD disky (tyto disky neobsahují žádné pohyblivé části a proto je možnost selhaní mnohem menší, jejich chod je tišší a méně energeticky náročný) Řada X300 také nabízí několik možností bezdrátového připojení za pomocí integrované bezdrátové WAN a LAN.

X300 je tak tenký, jak jen je to možné. Velikostí se blíží papírovému poznámkovému bloku. Nabízí celou řadu užitečných designových prvků, jako je rámeček kolem displeje, vybraná podsvícená tlačítka a poprvé u řady X300 také např. stereo reproduktory.

ThinkPad X300 je prvním notebookem od společnosti Lenovo, který si vysloužil ocenění EPEAT Gold za nízkou spotřebu elektrické energie a minimální dopad na životní prostředí.

Je také v souladu s Energy Star 4.0 - spotřebuje o 25% méně elektrické energie než předcházející modely řady X. Co dalšího dělá ThinkPad X300 tak „zeleným“?

Především nízkonapěťové procesory,energeticky úsporné LED displeje,Solid State Storage Drives (SSD disk),LED displeje bez použítí rtuti.

 

 

 

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy