Obrněnci na cestách - II.

Dnes si ve druhém díle našeho miniseriálu představíme notebook společnosti Hewlett Packard s typovým označením nr3600.

Ačkoliv se Hewlett Packard nikdy v oblasti odolných přístrojů příliš neprezentoval, vývoj na trhu přesvědčil management této společnosti, že investovat do vývoje odolných přístrojů jistě nebude od věci. A jak to tak u HP čas od času bývá, ukázalo se, že to byl krok správným směrem. Není snad od věci podotknout, že "nový" model tohoto výrobce je téměř totožný s výrobkem společnosti Itronix.

Doprovodný obrázek

Jak již bylo zmíněno výše, budeme dnes hovořit o poměrně novém notebooku z dílny HP, s označením nr3600. Tento model váží velmi slušných 3,18 kg a výrobce dobře vyvážil výkon, mobilitu a flexibilitu použití spolu s integrací nejnovějších bezdrátových komunikací pro zjednodušení komunikace nr3600 a dalšími přístroji. Zároveň je konstruován tak, aby splňoval požadavky na použití i v prostředí mnohem nevlídnějším, než je to kancelářské. V úvodu je ještě třeba zmínit, že je nr3600 vybaven pasivním dotykovým displejem s úhlopříčkou 12" a univerzálním MediaBay drivem.

Doprovodný obrázek

Co se týče dalšího HW vybavení, nabízí tento notebook vyjímatelný 2,5" HDD s ochranou proti otřesům a kapacitou 40 či 80 GB, odolný obal vyrobený z magnesia,  1,7GHz Intel Pentium 4 procesor a 256 MB DDR SDRAM (rozšiřitelný až na 1GB). O svižnost grafiky se stará ATI MOBIL RADEON grafický akcelerátor s 16MB SGRAM. MediaBay může obsahovat mechaniky CD, DVD, CD-RW, kombinovanou DVD/CD-RW, FDD, či druhou baterii. Třída odolnosti IP54 zaručuje mimo jiné použitelnost až do teploty -23°C, či použitelnost za deště a to bez jakéhokoli omezení.

 

Doprovodný obrázek

Samozřejmostí je dnes interní fax/modem a ethernet. Co už tak samozřejmé není, je integrace bezdrátových technologií. Kromě Bluetooth a bezdrátového ethernetu je plně integrována i technologie CRMA (Common Radio Modul Architecture) která ještě dále rozšířila možnosti použití. V dodávce příslušenství je možné najít i velmi zajímavý "kit" pro upevnění do automobilu, sloužící zároveň jako docking station a nabízející připojení se k integrované anténě v autě pro zvýšení citlivosti přijímaného signálu.

Doprovodný obrázek

Ještě bych se rád vrátil k displeji. Tento je typu XGA a je použita tzv. outdoor Transmissive ColorVue technologie, která zaručuje snadnější použití v extrémních podmínkách. Pro tyto je displej plně vodovzdorný, stejně jako NiteVue klávesnice, jenž je navíc podsvícena a vyrobená ze speciální fosforeskující plastické hmoty.

Cena nr3600 se pohybuje kolem 5.000,- USD, a i když se pravděpodobně nestane masově používaným zařízením, dokáže velmi dobře zaplnit mezeru výrobního programu společnosti HP.

Bohužel nebyl tento notebook mezi absolventy avizovaných drsných zkoušek, ale myslím, že výsledky budou podobné v úvodu uvedenému výrobku společnosti Itronix, o němž budeme psát v příštím díle.

Pro případné zájemce o koupi tohoto notebooku link na výrobce www.hp.com.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy