Přichází nový tablet Nexus 7 - stvořen ze spolupráce Asus a Google

Asus a Google uvádějí tablet Nexus 7 se systémem Android 4.1 Jelly Bean

Nexus 7 je první tablet z řady Google Nexus, který využívá operační systém Android 4.1 Jelly Bean. Jedná se zároveň o první sedmi palcový tablet využívající čtyřjádrový procesor.

Tablet pohání čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3, který má nabídnout slušný výkon nejen pro surfování na webu, nebo sledování filmů. Bezproblémově by měly fungovat i  hardwarově náročnější aplikace, jakými jsou například mobilní hry. Ty by se neobešly bez výkonné grafické karty.

Nexus 7 disponuje grafickou kartou GeForce s 12 jádry a architekturou CPU 4-PLUS-1, která snižuje výkon grafické karty a tím pádem i spotřebu energie, když zrovna neužíváte náročné aplikace.

Displej tabletu Nexus má rozlišení 1280 × 800 bodů a umožňuje multidotykové ovládání.  Pro hezčí barvy a lepší jas slouží technologie ASUS TruVivid. Kryt Nexusu je texturovaný, aby zabránil vyklouznutí z ruky. Tablet taky disponuje krycím sklem Corning FIT odolným vůči poškrábání.

Profil tabletu je 10,5 mm a hmotnost 340 g. Baterie by dle výrobce měla vydržet 9,5 hodiny.

Nexus 7 v 8GB verzi je na americkém trhu k dispozici za cenu 199 dolarů, 16GB verze stojí 249 dolarů. V České republice by se tablet měl začít prodávat v září.

Speciály

Aktuality

Tiskové zprávy