Právě se nacházíte:

Proč notebook?

Technologie se stále zdokonaluje a již nastává doba kdy je čas vyměnit svoje stolní PC za notebook. Někdo by mohl říct: „a proč?“ V době sálových počítačů si také každý myslel že počítač se nikde nebude dat na stůl do pokoje, a dnes jsou stolní PC 1000x výkonnější. Současné ceny notebooku jsou natolik příznivé ...

Technologie se stále zdokonaluje a již nastává doba kdy je čas vyměnit svoje stolní PC za notebook. Někdo by mohl říct: „a proč?“ V době sálových počítačů si také každý myslel že počítač se nikde nebude dat na stůl do pokoje, a dnes jsou stolní PC 1000x výkonnější. Současné ceny notebooku jsou natolik příznivé, že při rozhodování nad výběrem nového počítače by se mnělo uvážit pár věcí:
1 – Používáte notebook jen doma, nebo i v práci? Pokud ano tak nejen že vám notebook ušetří práci z presováním dokumentů z jednoho na druhý PC, jelikož budete stále pracovat na jednom a tom samém počítači. A hlavně ušetříte za nákup jednoho počítače, poněvadž máte jen jeden přenosný.
2 – Místo, notebook zabere jen zlomek místa jak stolní počítač. Ušetříte za přestavbu bytu koupě speciálního stolu pro osobní PC. Notebook můžete podle libosti mít kdekoli třeba si ho vzít do postele :)
3 – Mobilnost, jste často na cestách? Notebook si sebou můžete vzít prakticky kamkoli, pokud zrovna někde čekáte můžete si dlouho chvíli zkrátit zahráním nějaké hry, nebo pokud jste mobilně připojeni na internet tak si třeba vybrat maily nebo zachatovat si. Další podstatnou věcí je to, že můžete pracovat na cestě ve vlaku, autobuse, autě pokud zrovna neřídíte:)
4 – Multimediálnost: mapy, příručky, knihy, návody zabírá vám to příliš místa stačí jedno CD/DVD a můžete si sebou vše vzít kamkoli, a pokud náhodou na něco zapomenete a nebo potřebujete stačí se připojit na internet a stáhnout si to do svého notebooku.
5 – Je mnoho věcí které můžete provozovat na cestách, ale výzdvih bych tu jednu dost důležitou: jedete někam kde jste ještě nebyli a nemůžete najít cestu? Stačí vzít notebook spustit interaktivní mapu zadat počáteční a cílovou adresu a počítač vám najde sám cestu zobrazí na mapě a ukáže vše potřebné. A pokud hodně cestujete tak se vám vyplatí koupit GPS modul který vám přesně řekne kde právě jste a kudy máte jen ke svému cíli.

Doprovodný obrázek

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy