První notebook na světě vybavený novým grafickým procesorem NVIDIA GeForce GT 120M

ASUS a NVIDIA představují chytrého a zábavného společníka na cesty

ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení a průkopník ve využívání špičkových grafických karet pro notebooky, uvádí na trh nový počítač N81Vg – první notebook na světě vybavený novým grafickým procesorem NVIDIA GeForce GT 120M GPU. Ten využívá technologii NVIDIA CUDA s 32 procesorovými jádry, podporu DirectX 10 a přehrávání videa ve vysokém rozlišení 1080p prostřednictvím technologie NVIDIA PureVideo HD. V kombinaci se 14" displejem notebooku ASUS N81Vg s LED podsvícením přináší grafický procesor NVIDIA GeForce GT 120M čistý a živý obraz, který v současné době nemá přemožitele.

Kombinace bezproblémové přenosnosti a úchvatného grafického výkonu

Takřka dokonalé spojení notebooku ASUS N81Vg a grafického procesoru NVIDIA GeForce GT 120M nabízí uživatelům celou řadu multimediálních možností v malém, snadno přenosném notebooku, který je navržen tak, aby vnesl zábavu do ulic.

„Notebook N81Vg od společnosti ASUS využívá grafický procesor GeForce GT 120M, díky kterému může nabídnout vizuální zážitek v současné době na míle vzdálený ostatním notebookům ve své kategorii,“ říká Rene Haas, General Manager Notebook Products, NVIDIA. „S 32 procesorovými jádry GeForce 120M GPU se úprava fotografií, editace videa, rippování filmů, přehrávání Blu-ray nosičů ve vysokém rozlišení či hraní her na 14" noteboocích stává realitou.“


„Jsme hrdí, že můžeme svým zákazníkům nabídnout notebook, který jim dokáže poskytnout působivé a neuvěřitelně živé grafické zpracování a zároveň naprosto bezproblémovou přenosnost,“ uvádí Alvin Chou, Senior Product Manager divize Notebook Business společnosti ASUS. „Spojením impozantního grafického výkonu, chytrých technologií a dokonale snadného použití je notebook N81Vg ideálním počítačem pro všechny uživatele, kteří by si rádi vychutnali multimediální zábavu naplno.“

NVIDIA GeForce GT 120M – vynikající vizuální zážitek pro všechny
Grafický procesor NVIDIA GeForce GT 120M využívá nejnovější technologii NVIDIA CUDA, která se může pochlubit ohromným výkonem 110 gigaflopů, který naprosto dostačuje pro celou řadu aplikací, jako je například převod videa nebo přehrávání DVD vylepšené o High Definition s 15krát vyšší rychlostí snímků. Uživatelé mohou díky technologii CUDA využít vyšší produktivitu při práci v aplikacích pro úpravu fotografií a videa, mezi které patří například CyberLink PowerDirector nebo motionDSP vReveal. S podporou DirectX 10 navíc uživatelé zažijí realistické a detailní textury při hraní her, osvětlení s vysokým dynamickým rozsahem a speciální vizuální efekty. NVIDIA PureVideo HD se 100% postará o dekódování videa, přičemž poskytuje ostřejší obraz ve vysokém rozlišení 1080p s plynulejšími přechody a živějšími barvami.

S ohledem na skóre získané v testu 3DMark 2006 ve výši 5 431 nabízí notebooky ASUS N81Vg až 15krát vyšší výkon než většina ostatních 14" notebooků, proto jistě zcela uspokojí uživatele prahnoucí při jejich cestách po audiovizuální zábavě ve vysokém rozlišení.

Variabilní režimy napájení jsou zárukou spolehlivého prostředí pro práci i zábavu

Notebook ASUS N81Vg vydrží v provozu po dobu 3 hodin* v Performance mode (Režim výkonu) a 4 hodiny* v Battery Conservation mode (Režim úspory baterie) – v obou případech o hodinu déle než ostatní notebooky s obdobnými technickými parametry.

 


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy