Právě se nacházíte:

Sony Vaio PCG U50/U70

Nové dva modely tzv. „kapesních mininotebooku“ od firmy SONY dobývají světový trh.

Na první pohled vypadá jako malá ultra tenká televize, nebo nějaký větší handheld, ale skutečnost je jiná. Jedná se o úplně nový mini notebook od společnosti SONY.

Doprovodný obrázek


Řada Vaio PCG-U představuje nejmenší mini notebook na světě. Tyto modely nemají ani vlastní klávesnici ani mechaniku, mají pouze dotykový displej a proto jsou někdy označovány za handheldy.

Doprovodný obrázek


Tyto mobilní modely se vyznačují ultratenkým displejem, procesorem Intel, operačním systémem Win XP ad. Rozměry tohoto zařízení jsou 16,7 x 10,8 x 2,6 cm s hmotností 550g. Paměti jsou v základu 256MB (U50) a 512MB (U70). Rozšíření je možné max. na 512MB a to z 256MB za necelých 6000kč. Do takto malého prostoru se vešel „pouze“ 20GB disk, což je celkem málo, neboť se nedá vyměnit za větší (interní). Dále úhlopříčka 12,7cm barevného dotykového displeje dodává opravdu slušný vzhled a k tomu rozlišení 800 x 600 bodů dává tušit, že obraz bude opravdu kvalitní. Jsou zde i tlačítka na přepínání režimu obrazovky z vodorovné pozice na vertikální. Taktéž nechybí klávesy na hlasitost a rychlý výběr. Zařízení obsahuje : 2 sloty pro paměťové karty typu Compact Flash a Memory Stick, 1 slot pro PCMCIA kartu, 1 USB 2.0 port a WiFi zařízení. Dále v sadě najdete externí skládací klávesnici, vážící pouze 200g. Stojánek skrývající v sobě 4 USB 2.0 porty, FireWire, VGA výstup, výstup pro napájení a konektor na síťovou kartu. Jsou tu také sluchátka pro poslouchání muziky, či hudby u filmů. V balení je li-on baterie o výdrži pouze 2,5 hodiny. Zařízení podporuje také li-pol baterie, které mají výdrž 5 hodin. Dále je možné přikoupit externí mechaniky a floppy disky a různá síťová zařízení.

Doprovodný obrázek


Dřívější modely Sony Vaio se v Evropě neprodávaly, ale podle posledních informací by se tyto poslední dva modely měly dostat i k nám, ale pouze v omezeném počtu. Proto pro ty, na které nevystačí, si budou muset zařízení objednat přes internet. O tyto modely je velký zájem neboť jsou daleko lepší než PDA na stejné úrovni. Měly by se začít prodávat koncem května a cena levnějšího kusu (U50) by měla být asi kolem 65 000kč a cena lepšího modelu (U70) by měla být asi za 89 000kč. Objednávky jsou možné na adrese www.sony.com

Doprovodný obrázek

Doprovodný obrázekSpeciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy