Právě se nacházíte:

SONY VAIO

NOVÉ NOTEBOOKY VAIO PRO KORPORÁTNÍ UŽIVATELESKVĚLÁ VOLBA PROFESIONÁLŮ, POŽADUJÍCÍCH VÝKON A SÍLU

Tato profesionální řada zahrnuje modely s nejnovějšími prvky síťového bezdrátového vybavení, hardware a software navrženými tak, aby co nejlépe vyhovovaly korporátním uživatelům.

/img/2004/vaio.jpg

GRT896HP jsou nejnovější notebooky SONY VAIO pro profesionály. Jsou vybaveny procesorem Pentium 4 a doplněny vysokou kapacitou pevného disku a RAM paměti tak, aby poskytly skvělý výkon vytíženým manažerům. Mohou se pochlubit integrovanou bezdrátovou technologií WLAN, pracující v normě 802.11 b/g, což znamená, že každý notebook může být využíván ve spojení s nejnovějšími a nejrychlejšími bezdrátovými síťovými protokoly (802.11g), stejně tak jako se sítěmi a zařízeními pracujícími v normě 802.11b.

Uživatelé notebooku 896HP budou rovněž nadšeni z Duální interní mechaniky DVD±RW, která jim dává možnost vytvářet a přehrávat všechny typy DVD (vyjma DVD-RAM). Na 16“ displeji SXGA umožňuje pozorovat ostrý a jasný obraz, jenž může být ještě podpořen využitím profesionálního softwaru Adobe. Profesionální modely GRT jsou vybaveny operačním systémem Microsoft Windows XP Professional a balíkem Microsoft Works. Ten zahrnuje textový a tabulkový editor, osobní organizér, utility pro finanční správu a také poslední verzi renomované encyklopedie Encarta. Tato řada notebooků je také vybavena profesionálním antivirovým programem Norton Internet Security.

Jun Koyama, marketingový ředitel VAIO, doplňuje: “Sony nabízí profesionálům škálu notebooků VAIO, která je schopná překonat jejich očekávání. GRT modely nabízí přidanou hodnotu, integrovanou do nejnovější generace síťových bezdrátových technologií a podpořenou vynikajícím softwarovým vybavením.

SKVĚLÝ HARDWARE
Více než dostatečný procesorový výkon k tomu, aby obstál v dnešním rychle se vyvíjejícím světě. Model GRT používá procesor Intel 2.80 GHz. Kapacita operační paměti RAM je 512 MB, rozšiřitelná na 1GB. Je vybaven pevným diskem o kapacitě 60 GB. Notebook GRT896HP používá 16“ SXGA TFT panel. Ostré hrany a čisté barvy obrazu jsou ještě podtrhnuty vysokým jasem displeje, který využívá novou technologii distribuce světla po celé ploše obrazovky.

Kvalitní obraz je rovněž podpořen použitím vysoce výkonné 3D grafické karty postavené na chipsetu NVIDIA GeForce. Notebook je vybaven slotem pro paměťovou kartu Memory Stick, sloužící pro snadný přenos a uchování dat. Dále je vybaven vysokorychlostním i.LINK (IEEE 1394) rozhraním pro datové přenosy v reálném čase, Ethernetovým konektorem pro práci v síti či širokopásmové připojení ADSL a několika porty USB 2.0. Notebook obsahuje Duální DVD±RW mechaniku. Ta podporuje formáty DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-RW a nabízí tak uživatelům možnost využít výhodu datové kapacity 4,7 GB na médiích DVD.

DOKONALEJŠÍ SPOJENÍ
Technologie WLAN podporuje standardy 802.11b i 802.11g. Výhodou formátu 802.11g je větší přenosová rychlost dat (54Mbps v porovnání s 11 Mbps), ale také zpětná kompatibilita se staršími formáty. Navíc, 802.11g je praktičtější bezdrátový protokol pro používání v Evropě, kde architektonická tradice diktuje stavět s využitím cementu silnější zdi budov než v USA. Síla zdí a materiál, ze kterého jsou postaveny je důležitý proto, že standard 802.11b není schopen pracovat tak spolehlivě při těchto podmínkách jako standard 802.11g.

VYNIKAJÍCÍ SOFTWARE
Notebook je vybaven softwarovým balíkem Adobe Photoshop Elements 2.0 pro manipulaci s obrázky a Adobe Premiere 6 LE, sloužící k editaci videa. Tyto programy jsou často využívány také profesionály v oboru grafiky a editace videa a obrazu. Výše zmíněné nástroje jsou ještě doplněny balíkem software Sony, zahrnujícím PictureGear Studio a SonicStage. Velmi užitečný je software Sony Click to DVD, a to z důvodu, že model obsahuje DVD±RW mechaniku. Tato aplikace umožňuje přenos digitálního videa DV z videokamer Sony přímo na DVD pouze jedním kliknutím. Uživatel pouze připojí přes i.LINKový kabel k notebooku digitální kameru a pak jen s pomocí software přenáší video sekvence a díky zabudované přepisovací mechanice přímo vytváří své vlastní filmy.

Ke všem notebookům VAIO mohou také uživatelé připojit své digitální fotoaparáty a použít USB rozhraní k přenosu obrázkových souborů. Poté s nimi mohou pracovat díky Sony software PictureGear Studio, který umožňuje vytvářet digitální fotoalba a prezentace, tisknout a vytvářet více kopií, publikovat obrázky na webu nebo komprimovat soubory a odesílat je prostřednictvím e-mailu. Aplikace Sony SonicStage umožňuje importovat do počítače hudbu z Internetu, CD nebo digitálního přehrávače a poté ji uchovávat na jednom místě, připravenou pro přehrání.

Uživatelé si mohou užívat aplikací SonicStage a PictureGear Studio samostatně nebo soubory vytvořené přes ně prohlížet díky novému software Sony VAIO Media.

Životní prostředí, servis a podpora
Při návrhu a výrobě notebooků Sony VAIO se dbá zvláštní pozornosti na vývoj produktů majících minimální dopad na životní prostředí. Notebooky Sony VAIO se vyrábějí ve výrobních provozech certifikovaných podle mezinárodní normy ISO 14001 – standardem pro řízení ve vztahu k životnímu prostředí. Toto znamená, že Notebooky VAIO jsou snadno recyklovatelné, spotřebovávají méně energie (VAIO vyhovuje a v některých parametrech dokonce i převyšuje požadavky Energy Star) a jsou vyráběny z materiálů, majících minimální dopad na životní prostředí. Notebooky jsou baleny v krabicích a chráněny transportními vycpávkami, vyrobenými z recyklovatelného materiálu. Oddaně pokračujíc v této oblasti, Sony v současné době pracuje na další eliminaci škodlivých látek, vznikajících při výrobě.

Notebooky mají dvouletou záruční dobu a jsou plně podporovány centrem technické podpory VAIO-Link. (www.vaio-link.com).

Propojitelnost Sony
Produkty Sony mají přednost v jednoduché propojitelnosti. Jsou navrhovány tak, aby byly navzájem a s okolním světem rychle propojitelné a každý vlastník, od začátečníka až po pokročilého uživatele, si mohl lehce a pohodlně vychutnat přínos digitálního přenosu. Například, GRT jsou vybaveny konektorem i.LINK (IEEE 1394), vysokorychlostním USB 2.0 portem a Memory Stick Pro slotem, takže propojení s digitální kamerou nebo přenos obrázků z digitálního fotoaparátu nemůže být jednodušší. Můžete vytvářet, editovat a sdílet vaše vlastní filmy na DVD použitím digitální kamery, DVD přehrávače/rekordéru nebo VAIO; můžete také, pomocí internetu, vytvářet své vlastní hudební kompilace a uchovávat je na NetMD nebo CD pomocí VAIO a síťových hudebních zařízení Sony; můžete fotografovat, uchovávat a tisknout své vlastní digitální fotografie s digitálním fotoaparátem, notebookem VAIO a video tiskárnou nebo přímo ukazovat své fotografie na WEGA televizoru, bez kabelu - pomocí Memory Sticku. Tak jednoduchá konektivita překlenuje most mezi světem Audio-Video a Informačních Technologií a dává uživatelům kompletní kontrolu nad jejich digitálním světem.


Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy