Tablet Toshiba - zrozen pro multimédia

Společnost Toshiba nám představuje svoji verzi multimediálního tabletu, ten nese označení AT100. Jedná se produkt s 10 palcovou úhopříčkou obrazovky a systémem Android.

Svými rozměry se tento tablet od společnosti Toshiba řadí k největším na trhu, podobné rozměry ma ještě tablet Lenovo IdeaPad K1 a Samsungu Galaxy Tab 10.1. Výrobce jeho využítí předurčil multimédiím, ať už se jendá o hry, videa, hudbu, nebo internet.

Co se týče výkonu, tak ten není vůbec špatný, tablet je poháněn dvou jádrovým ARM procesorem Nvidia Tegra 2 s frekvencí 1 GHz. K dispozici jsou 1 GB DDR2 paměti. Díky HDMI a dostatečnému výkonu procesoru si s tímto tabletem můžete například přehrávat filmy třeba na televizoru. Díky výkonu procesoru si můžete užívat radosti i z mnohých slušně vypadajících her, které lze pořídit v Android Marketu, samozřejmě ale nemůžete očekávat, hraní nejnovějších herních novinek. Je zde operační systém Android ve verzi 3.1. Pro ukládání svých dat je k dispozici 16 GB SSD, který lze rozšířit pomocí SD karet až o dalších 32 GB. Na zahraničním trhu jsou v prodeji i varianty s 8GB nebo 32 GB SSD disky.

Celkové rozměry jsou 273,0 x 177,0 x 15,8 mm a hmotnost je 765g, díky těmto parametrům Toshiba AT100 nepatří zrovna mezi nejmenší a nejlehčí, ale nejedná se zase o tolik. Zadní kryt tabletu je pogumovaný a protiskulozový.

Možnosti připojení jsou průměrné, tabletu bohužel chybí 3G modem. Další možnosti připojení jsou  WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1+EDR (Broadcom). Z rozhraní například HDMI, nebo čtěčka SD karet. Samozřejmostí je výstup pro sluchátka a mikrofon, nebo třeba USB 2.0 konektor, neschází ani zakrytý microUSB. Tablet také ukrývá dvě webkamery, přední webovou kameru s mikrofonem a rozlišením 2 MPx a zadní s automatickým zaostřováním a rozlišením 5 MPx, což je solidní. Výdrž tabletu na baterii se v pohotovostním režimu je okolo 120 hodin a při zátěži není specifikována výrobcem.

 

Průměrná cena na českém trhu se pohybuje okolo 8500 Kč vč. DPH

 

sugy

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy