Toshiba Qosmio G40: nově i s HD DVD-RW mechanikou

Toshiba začne od 21. prosince prodávat svůj první notebook s vestavěnou HD DVD-RW mechanikou. Půjde o řadu Qosmio G40, model G40/97E. Mechanika je schopna pálit na HD DVD-R i HD DVD-RW média. Problém je však v tom, že HD DVD-RW média nejsou zatím dostupná a zatím se ani neví, kdy budou.

LCD displej má úhlopříčku 17 palců a maximální rozlišení 1920×1200 pixelů. Srdcem notebooku je procesor Intel Core 2 Duo s frekvencí 2,2 GHz. O grafiku se pak stará výkonný mobilní čip NVIDIA GeForce 8600M. Operační paměti je dostatek, k dispozici jsou 2 GB RAM, disková kapacita pak činí velmi slušných 400 GB.

O ozvučení se stará kvalitní systém čtyř reproduktorů harman/kardon, bezdrátová Wi-Fi síť nabízí podporu standardů 802.11 a/b/g. Hmotnost notebooku není právě nejnižší, celých 4,8 kilogramu. Určením se však nejedná o přenosný notebook, nýbrž spíše o náhradu domácího PC. Zde zvýšená hmotnost nevadí.

Notebook Toshiba Qosmio G40/97E bude k dispozici pouze v Japonsku. O prodeji v jiných zemích zatím řeč nepadla, dá se však předpokládat, že se zde časem objeví stejně jako předchozí notebooky Qosmio. Cena činí zhruba $3500, což by v přepočtu byla maloobchodní cena kolem 85-90 tisíc korun včetně DPH.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy