Právě se nacházíte:

Toshiba Qosmio G40

Další „super notebook“ obřích rozměrů se objevil na trhu. Zatím bohužel jen v Japonsku, ale dá se čekat, že brzy bude dostupný po celém světě. Dnešní doba zkrátka přeje velkým a výkonným notebookům plným nových technologií jako Santa Rosa nebo nové grafické karty Nvidia.

Na rozdíl od konkurenčních gigantů má Qosmio G40 „jen“ 17ti palcový displej s plným HD rozlišením. O grafiku se stará karta NVIDIA GeForce 8600M GT s 256MB paměti RAM s rozlišením 1,920 x 1,200 pixelů. Nejlepší model přichází s procesorem Intel Core 2 Duo T7300, pevným diskem s kapacitou 320GB a zabudovanou HD DVD vypalovačkou a ještě s 1GB flash RAM pro urychlení operací ve Windows Vista. Notebook má i zabudovaný analogový/digitální TV tuner, dálkové ovládání, 4 reproduktory, HDMI a S/PDIF digitální AV výstupy.

Qosmio G40 nabízí ještě spoustu dalších vychytávek jako snímač otisků prstů nebo zabudovanou kameru s rozlišením 1,9Mp, ale jmenovat všechno je v podstatě zbytečné. Cena tohoto stroje je zhruba 3600dolarů, takže se nejedná o žádnou levnou záležitost.

Speciály

Robertův sloupek

Aktuality

Vysvětlení pojmů

Tiskové zprávy